Szolgáltatások
Gazdaság
Vállalatok
Tőzsde
Adózás
Ingatlan
Mellékletek
2012. szeptember 17., hétfő 0:00   Jankó Judit

Jótékonysági árverés a Nagyházi Galériában Zsolnay-cserepekből

Az Iparművészeti Múzeumot támogatja az, aki az épület tetőszerkezetéről eltávolított Zsolnay-épületkerámiákból vásárol szeptember 22-én, a Nagyházi Galéria jótékonysági árverésén. Júniusban már volt egy hasonló aukció, akkor 49 tételt indítottak és 4 millió forint körüli bevételre tettek szert. Most 62 tételre licitálhatnak a múzeum támogatói és a különleges darabok gyűjtői. A pécsi Zsolnay-gyárban készült cserepek, tetődíszek, kúpcserepek, csúcsdíszek többsége a XIX. század végéről származik, néhány pedig azokból a hetvenes években utángyártottakból került ki, amelyekkel az 56-os forradalom okozta sérüléseket állították helyre. A kikiáltási árak 2 és 30 ezer forint között mozognak, alulárazásuk vállaltan azt szolgálja, hogy minél jobban a licitálásra ösztönözzenek.

Hozzászólok
Ezt olvasta már?
11
22
33
44
55
hirdetés
Napi blog

Rendezvényeink

Ilyen ellenőrzésekre számíthatunk

Több közt a szabadságolási szabályok betartását is vizsgálni fogja 2015-ben a hatóság.

Ezek a veszélyek várnak Magyarországra

Régiós sereghajtó lehet hazánk

www.Napi.hu Online Kft. Napi.hu - Független üzleti és pénzügyi portál, benne magyar és nemzetközi hírek, elemzések, tőzsdei információk. Helye: Flórián tér 1. 2. emelet, Budapest, Budapest. 1033 Telefon: +36-1-506-0930. Telefax: +36-1-506-0931. .