Szolgáltatások
Gazdaság
Vállalatok
Tőzsde
Adózás
Ingatlan
Mellékletek
2012. szeptember 17., hétfő 0:00   Jankó Judit

Jótékonysági árverés a Nagyházi Galériában Zsolnay-cserepekből

Az Iparművészeti Múzeumot támogatja az, aki az épület tetőszerkezetéről eltávolított Zsolnay-épületkerámiákból vásárol szeptember 22-én, a Nagyházi Galéria jótékonysági árverésén. Júniusban már volt egy hasonló aukció, akkor 49 tételt indítottak és 4 millió forint körüli bevételre tettek szert. Most 62 tételre licitálhatnak a múzeum támogatói és a különleges darabok gyűjtői. A pécsi Zsolnay-gyárban készült cserepek, tetődíszek, kúpcserepek, csúcsdíszek többsége a XIX. század végéről származik, néhány pedig azokból a hetvenes években utángyártottakból került ki, amelyekkel az 56-os forradalom okozta sérüléseket állították helyre. A kikiáltási árak 2 és 30 ezer forint között mozognak, alulárazásuk vállaltan azt szolgálja, hogy minél jobban a licitálásra ösztönözzenek.

Hozzászólok
Ezt olvasta már?
11
22
33
44
55

Legyen tőzsdei stratéga!

Napi blog

Rendezvényeink

Valutaváltó

Az oldalon megjelenített árfolyamok ajánlattételnek nem minősülnek, csak tájékoztató jellegűek.

Magyar ügyben döntött az Európai Bíróság

Orbán: ne bírálják Magyarországot!

A migránsválság kezelése szabályozás kérdése.

www.Napi.hu Online Kft. Napi.hu - Független üzleti és pénzügyi portál, benne magyar és nemzetközi hírek, elemzések, tőzsdei információk. Helye: Flórián tér 1. 2. emelet, Budapest, Budapest. 1033 Telefon: +36-1-506-0930. Telefax: +36-1-506-0931. .