Az idei költségvetés 179 milliárd forintos - részleteiben nem ismertetett - vagyonértékesítési bevétellel számol. Ennek a bevételnek nem ismert a forrása, ám gazdasági miniszter által most bejelentett értékesítés, illetve magasabb gazdasági növekedés miatt befolyó egyéb bevételekkel akár az állam meg is úszhatja a 179 milliárdos értesítést.

A miniszter a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden közölt lakásépítési adataira reagálva hangsúlyozta: az első negyedévben kiadott lakásépítési engedélyek számának növekedése bővülő lakásépítést vetít előre. Ez a kedvező tendencia a miniszter szerint a lakosság anyagi helyzete javulásának köszönhető, valamint annak, hogy a korábban elhalasztott vásárlások most realizálódnak.

Az idén 2,8 százalékos, jövőre 2,2 százalékos gazdasági növekedésre számít Magyarországon az Európai Bizottság (EB), amely kedden tette közzé Brüsszelben az esedékes tavaszi gazdasági előrejelzését mind az unió egészére, mind az egyes tagországokra nézve. Varga Mihály ezzel kapcsolatban elmondta: a korábbi előrejelzésekhez képest mind a magyar kormány (amely a korábbi 2,5 százalékról 3,1 százalékra emelte 2015-re várt növekedési prognózisát), mind pedig az Európai Unió optimistább lett.

Kifejtette: a 2014-es növekedés jó alapot ad arra, hogy optimistábban tervezzék az idei és a 2016-os növekedési számokat. Ebben szerepe van annak, hogy a belső fogyasztás a vártnál jobban bővül, a lakossági megtakarítások is nőttek, ami megalapozhatja a hitelezési aktivitás élénkülését.

Varga Mihály szerint az emelkedő jövedelmek és a belső fogyasztás növekedése mellett a foglalkoztatás bővülése is hozzájárult ahhoz, hogy optimistábban lehet tervezni.