Szolgáltatások
Gazdaság
Vállalatok
Tőzsde
Adózás
Ingatlan
Mellékletek
Előfizetés
Napilap
2012. február 8., szerda 8:09   MTI

Elrendelték a szmogriadó tájékoztatási fokozatát

Elrendelték a szmogriadó tájékoztatási fokozatát. Egymást követő két nap haladta meg a szálló por mértéke a kritikus szintet. Változás ma sem várható.

A szálló por légköri koncentrációjának emelkedése miatt Tarlós István főpolgármester - további intézkedésig - Budapesten elrendelte a szmogriadó tájékoztatási fokozatát - közölte a Főpolgármesteri Hivatal szerdára virradó éjszaka az MTI-vel.

A hivatal közleménye szerint a szálló por koncentrációja a budapesti mérőállomásokon két egymást követő napon meghaladta a tájékoztatási küszöbértéket.

A kisméretű szálló por egy napra számított átlageredménye február 6-án a város hét, míg február 7-én négy mérőpontján elérte és meghaladta a tájékoztatási küszöbértéket, a köbméterenként 75 mikrogrammot, továbbá a meteorológiai előrejelzés szerint szerdán javulás nem várható, ezért a vonatkozó jogszabályok alapján Tarlós István főpolgármester - további intézkedésig - elrendelte a szmogriadó tájékoztatási fokozatát - ismerteti a Főpolgármesteri Hivatal.

A szmogriadónak két fokozata van, a második a riasztási fokozat. Ebben a légszennyezettségi szint rövid idejű hatása veszélyt jelent a teljes lakosságra, elrendelésével együtt azonnali korlátozó intézkedéseket kell elrendelni.

Hozzászólok
Ezt olvasta már?
11
22
33
44
55
hirdetés



Napi blog
  • A magyar GDP akár 2-3 százalékkal is csökkenhet, ha Görögország kihullik az euróövezetből. A jóslatok szerint nem leszünk egyedül, a következmények az uniót is sújtják majd – ha nem is ilyen mértékben.
    Az egy főre jutó ledolgozott órák száma jó 30%-kal több Amerikában, mint Európában. Merevebb európai munkaerőpiac, az Európában szokásos magasabb adók negatív hatása a munkaerő kínálatra? És miért a nők dolgoznak többet?
    „Harcosan”, „munkásan”, „küzdelmesen” – a legtöbb barátomtól, ismerősömtől ezt a választ kapom mostanában arra a kérdésemre: hogy van. Kevesebbért kell dolgozni többet.

Egymilliós luxuslakások a fővárosban

Bérlők híján a külföldi tulajdonosok szabadulnának pesti luxuslakásaiktól, így Pesten a kínálat dominál...

Elbocsátások jönnek a járási központokban?

A járások kialakításával a közigazgatás nem lesz sem jobb, sem hatékonyabb, sem gyorsabb.

Súlyos meglepetések várnak ránk

A világ elhibázott úton jár, a döntéshozók által erőltetett irányokba nem vezetnek utak, mert a folyamatokat...

Ki is fizeti a telefonadót? Selmeczi ...

Nem feltétlenül lesz olyan egyszerű szolgáltatót váltani, de a fogyasztói tudatosság akár erősödhet is.

Közeleg a nagy lehetőség

Sok jel utal rá, hamarosan talán véget érhet az április eleje óta tartó korrekció az amerikai részvénypiacon....
Árfolyamok
       
Partnereink

Mellékletek