A washingtoni központú civil szervezet mostani jelentése szerint Magyarország a világranglista 71. helyén áll 35 ponttal. Magyarország a tavalyi jelentésben a 74. helyen állt és 36 pontot kapott.  A FH szerint súlyosak és folytatódóak azok az aggodalmak, hogy a 2010 óta végbement átfogó törvényi és szabályozási változások negatív hatással vannak a média szabadságára. Pozitív fejlemény azonban, hogy a Fidesszel szemben kritikus Klubrádió fő frekvenciáját, több hosszas bírósági csata után, 2013-ban helyreállították.

Magyarország az FH értékelése szerint azon országok közé került, ahol az elmúlt öt évben a legtöbbet romlott a helyzet.

Az FH jelentése szerint globálisan évtizede nem volt olyan rossz a sajtószabadság állapota, mint tavaly. Az eséshez komolyan hozzájárul, hogy több közel-keleti országban, például Egyiptomban, Líbiában és Jordániában, de Törökországban, Ukrajnában és számos kelet-ázsiai országban is sokat tettek tavaly a kormányok azért, hogy korlátozzák a média szerepét.

A világ lakóinak csak 14 százaléka élhet olyan országban, ahol az FH jelentése szerint szabad a sajtó. Nem szabad állapotú országban az összlakosság 44 százaléka él, míg részben szabadban 42 százalék.

A világ minden régiójában tapasztalták tavaly, hogy a kormányzatok igyekeznek átvenni a hatalmat a tömegkommunikációs eszközök fölött. Sok helyen fordultak elő újságírókat ért támadások, illetve különféle cenzúrázási kísérletek, és sajtótermékek blokkolása is.

Egyre több országban nem látják szívesen a külföldi újságírókat, mind a kínai, mind az orosz hatóságok utasították el például külföldi riporterek vízumkérelmét, az egyiptomi kormány pedig az Al-Jazeera katari hírtelevízió teljes stábját letartoztatta.

A vizsgált 197 országból amúgy 63-ban szabad a sajtó, 68-ban részben szabad, és 66-ban pedig nem szabad.

A szubszaharai régiót leszámítva mindenhol romlottak az értékek. Leginkább Észak-Amerikában és a Közel-Keleten.

A legrosszabb a helyzet Fehéroroszországban, Kubában, Egyenlítői-Guineában, Iránban, Észak-Koreában, Türkmenisztánban és Üzbegisztánban.