Az április hatodikai választások után megalakult új Országgyűlés létszáma 386-ról 199-re csökken. Emiatt, valamint a polgármesterség és az országgyűlési képviselőség összeférhetetlenségét kimondó szabály miatt búcsúzik el a Parlamenttől több olyan politikus, aki évek óta a törvényhozás meghatározó szereplője. Az 1990-ben összeállt Parlamentből már csak Orbán Viktor, Kövér László, Kósa Lajos és Németh Zsolt kezdi meg a 2018-ig tartó ciklust.

A Fidesz-frakcióban százöten vannak, akik nem indulnak a választáson egyéni jelöltként, és nem kerültek fel a párt országos listájára. Pokorni Zoltán, Kocsis Máté, Borkai Zsolt, Cser-Palkovics András és Szalay Ferenc például a polgármesteri posztot választotta. Nem lesz képviselő az ismertebb kormánypártiak közül Wittner Mária, Meggyes Tamás és Illés Zoltán sem.

18 KDNP-s is mandátum nélkül marad. Köztük van Bus Balázs, Habis László, Seszták Oszkár, Tarnai Richárd és Pálffy István is.

A szocialisták padsoraiból kivétel nélkül igazi politikai veteránok hiányoznak majd. Nem lesz képviselő Kovács László, Lamperth Mónika, Lendvai Ildikó, Steiner Pál, Szanyi Tibor, Tóth József, Ujhelyi István, Veres János és most már egyik Simon Gábor sem.

A Demokratikus Koalícióban politizáló Vitányi Iván rajta van ugyan az országos listán, de nem befutó helyen, ezért 1990 óta először várhatóan ő sem lesz a törvényhozás tagja. A PM-esek közül Jávor Benedek és Szilágyi Péter, az LMP-ből Ertsey Katalin, Osztolykán Ágnes és Vágó Gábor, a Jobbikból Pörzse Sándor, Gaudi-Nagy Tamás és Zagyva György Gyula nem tűnik fel többé a parlamenti közvetítésben.