üzleti konferenciájáról!

Szerezze be
jegyét most.

A belga Georges Leekens lesz a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya - adta hírül hétfőn a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) honlapja.

A 68 éves szakember játékosként ötször nyert belga bajnoki címet, volt belga kupagyőztes, tagja volt hazája válogatottjának. Edzőként Belgiumban klubcsapataival nyert bajnokságot és kupát is. Kétszer volt a belga válogatott szövetségi kapitánya. Legutóbb az algériai válogatottat irányította.

Ahogy azt már korábban bejelentették, a következő két barátságos mérkőzésen, a Luxemburg elleni idegenbelin (november 9.), valamint a Costa Rica elleni hazain (november 14.) ideiglenes megbízatással Szélesi Zoltán irányítja majd a nemzeti csapatot, Leekens ez után veszi át az irányítást.

Eddig, 2015. július 20. és idén október 17. között a német Bernd Storck volt a szövetségi kapitány, ő a sikertelenül megvívott vb-selejtezők után közös megegyezéssel távozott.

Címlapkép: Khaled Desouki / AFP