Kuperczkó Adrienn közleménye szerint az ügyben tíz baranyai székhelyű cég és egy egyéni vállalkozó érintett, a pénzt 622 dolgozó megváltozott munkaképességét igazoló hamis orvosi szakvélemények alapján szerezték meg.

A pénzügyi nyomozóknak egy korábbi ügy kapcsán tűnt fel, hogy Komlón és környékén jelentősen megnőtt azon munkavállalók száma, akiknek alkalmazói megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásához kapcsolódó állami támogatást vettek igénybe. A sajtóreferens közölte: kiderült, a támogatás alapjául szolgáló, úgynevezett hétpontos igazolásokat minden esetben ugyanaz az orvos állította ki, ezért az általa készített dokumentumokat a munkaügyi központ később már nem fogadta el, a nyomozók pedig vádemelési javaslattal zárták le az ellene indított eljárást.

Ezután újabb gyanú merült fel, hogy a korábbi visszaélésben érintett cégek és vállalkozók egy része másik két orvost vont be az "üzletbe", anyagi ellenszolgáltatásért új igazolásokat szereztek be tőlük, majd használtak fel súlyos munkaképesség-csökkenést elszenvedett munkavállalók alkalmazásával járó támogatás jogosulatlan megszerzéséhez - tette hozzá Kuperczkó Adrienn.

A sajtóreferens közleménye szerint az ügyben tizenkét gyanúsítottat hallgattak ki, köztük azt a pécsi és komlói orvost, aki a 622 hamis szakvéleményt kiállította. A bűncselekmény érintettjei ellen üzletszerűen elkövetett, jelentős kárt okozó csalás bűntette és hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisítás megalapozott gyanúja miatt javasolnak vádemelést.