A lap szerint Lázár János miniszter augusztusban dobta be a Városliget megújításáról szóló vitába a Nyugati pályaudvar mellett futó Podmaniczky utca vasút felé eső oldalának hasznosítását. Akkor még csak annyi hangzott el, hogy zöld sávot alakítanának ki ezen a területen, és összekötnék a megújuló ligettel, így nyugtatva a zöldért aggódókat.

Majd egy hete Lázár tovább ment. Legalábbis így lehet értelmezni, hogy azt mondta, nemzeti infrastruktúra-fejlesztési programot kellene indítani, különös tekintettel Budapestre, ahol szimbolikus értékű gigaberuházásokra lenne szükség.

A két párhuzamosan futó gondolat most Demján Sándor nagyvállalkozó elképzelésében ért össze. A Népszabadság birtokába jutott számításokból kiderül, hogy a Liget projekt mellett futó, azt esetleg részben vagy akár egészben kiváltó beruházás valamivel több mint 55 milliárd forintból kihozható - míg a Városligetbe tervezett múzeumi negyed költségét előzetesen 140-150 milliárdra becsülték.

A Nyugati pályaudvar mögötti 170 ezer négyzetméteres rozsdazónát négy nagy tömbre osztotta a WestEndet is megépítő ingatlanfejlesztő csapata.

A Nagykörút és a Ferdinánd híd közötti első szakasz egyik felében egy vágányok felett "lebegő", sportolásra is alkalmas 32 ezer négyzetméteres közparkot alakítanának ki. A tömb másik, Podmaniczky utca felé eső 35 ezer négyzetméteres építési telkét ingatlanfejlesztők kaphatnák meg irodák, üzletek, lakások és parkolók létesítésére. Ennek folytatása lenne a Ferdinánd hídon túli, szintén 35 ezer négyzetméteres fejlesztési terület. E telkeken többszintes épületekkel és összesen 245 ezer négyzetméter beépítésével számolnak. A két, összesen 70 ezer négyzetméteres tömb értékesítéséből 5-6 milliárd folyhatna be a költségvetésbe. Ezzel csökkenthető lenne az említett park, illetve a mögé tervezett "Liget-bővítés" bekerülési költsége.

A Ferdinánd híd mögötti terület 68 ezer négyzetméteres része ugyanis a tervek szerint négy közösségi célú épületnek adhatna otthont. Ezek fogadhatnák be a leszűkített múzeumi negyed koncepciójából megmaradt intézményeket. Erre a Városligetbe eredetileg tervezett öt új múzeum közül kettőnek van esélye: a Ludwig Múzeummal bővített Új Nemzeti Galériának és a Néprajzi Múzeumnak - írta a lap.