A tájékoztatás szerint az AC-Innovatiqua Kft. növeli az online értékesítést támogató megoldást fejlesztését, elsősorban az online intelligenciával alátámasztott, chat alapú contact center tevékenységre fókuszál, amelynek alapja a webfelületre érkező látogatók viselkedésének valós idejű monitorozása, elemzése és személyre szabott megszólítása.

Csuhaj V. Imre, a Széchenyi Tőkealap elnök-vezérigazgatója szerint a sok ígéretes, befektetést kereső cég közül a megalapozott üzleti modell, a megbízható technológiai alapok, az átlátható és folyamatos nyereségtermelő képesség, és a várható régiós foglalkoztatási hatások miatt döntöttek a befektetés mellett, a SZTA forrásai a beruházási költségeket és a szolgáltatói terület fejlesztését fedezik.

Az AC-Innovatiqua Kft 2015-ben 10 alkalmazottal indította el működését a dél-dunántúli régióban, a létszámot a következő két évben mintegy 50 munkavállalóval kívánja bővíteni. A pénzből egyben a regionális növekedést is megalapoznák.

A Széchenyi Tőkealap-kezelő közleményében kiemelte, hogy az anyacég Photel Zrt. Európa 100 leggyorsabban növekvő kis- és középvállalata közé tartozik, partnerei között a Magyar Telekom, a Cetelem vagy a British American Tobacco is megtalálható, átlagosan évi 4 millió ügyféltranzakciót felügyel.

A Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. feladata a Regionális Operatív Programok keretéből felállított Széchenyi Tőkebefektetési Alap 14 milliárd forintos forrásának eljuttatása a magyar kkv-szektorhoz, tőkebefektetés formájában. Az alap forrásának 85 százaléka európai Uniós forrásból származik, 15 százaléka magyar állami forrás, eddig mintegy 13 milliárd forint összeget szerződött le, ezzel mintegy 90 magyar vállalkozás fejlődéséhez és működéséhez tudott forrást biztosítani.