A hivatalos adatok megegyeznek azokkal a számokkal, amelyek a szavazatok százszázalékos feldolgozása után a török sajtóban is megjelentek - írta az MTI.

Güven nyomatékosította: az YSK testülete megerősíti, hogy a török nemzet az alkotmánymódosítást elfogadta.

A legfőbb ellenzéki párt, a kemalista Köztársasági Néppárt a múlt héten először az YSK-hoz, majd a legfőbb közigazgatási bírósághoz fordult azzal a kérelemmel, hogy választási csalás miatt nyilvánítsák érvénytelennek a népszavazás eredményét. A párt állítása szerint az YSK legalább 2,5 millió olyan borítékot és szavazócédulát érvényesnek fogadott el a voksok összesítésénél, amelyek nem voltak hivatali pecséttel ellátva és ez befolyásolhatta a referendum kimenetelét. Mindkét testület visszautasította a panaszokat.

Selin Sayen Böke CHP-szóvivő szerdán bejelentette: a párt az Emberi Jogok Európai Bíróságánál (EJEB) kérelmezi a népszavazás érvénytelenítését.

Recep Tayyip Erdogan török államfő kedden azt nyilatkozta, hogy a hivatalos végeredmény nyilvánosságra hozatala után vissza fog térni egykori pártjának, a kormányzó Igazság és Fejlődés Pártjának (AKP) a soraiba. Az NTV török hírtelevízió értesülése szerint az AKP május 21-én rendkívüli kongresszust tart majd Ankarában, amelynek keretében 2 év 9 hónap után Erdogan ismét visszakerülhet a párt élére. Erdogan azután vált meg a tiszttől, hogy 2014 nyarán köztársasági elnökké választották.

Orbán Viktor telefonon gratulált a török államfőnek az alkotmánymódosításról szóló népszavazás sikeréhez. Recep Tayyip Erdogan kezdeményezte, hogy a májusban, Kínában megrendezendő Egy övezet, egy út fórum keretében külön kétoldalú egyeztetést is folytassanak Orbán Viktorral, amelyet a magyar miniszterelnök örömmel elfogadott - mondta Havasi Bertalan sajtófőnök.