A lap utolsó száma iránt már előre hatalmas kereslet mutatkozott; sokan több példányt is félretetettek újságosuknál. A News of the World 1843. október 1-jén jelent meg először, és átlagos példányszáma az utóbbi években valamivel meghaladta a 2,5 milliót, rendszeres olvasóinak száma pedig a 8 milliót. A kiadó közlése szerint azonban a lap vasárnap ötmillió példányban kerül az újságosstandokra.

Az első oldalon - amelyen mindig valamilyen szenzációs hír beharangozója szerepelt - most csak annyi áll hatalmas betűkkel, hogy "Thank you & goodbye" - Köszönjük, és viszontlátásra.

A vasárnapi, utolsó számban szerepel a News of the World legelső, 1843-ban megjelent kiadásának utánnyomott másolata is.
A megszüntetésről hozott döntés előzményeként néhány napja kiderült, hogy a lap néhány éve feltörte és lehallgatta egy elrabolt, majd meggyilkolt kislány, a 13 éves Milly Dowler mobiltelefonjának üzenetrögzítőjét, exkluzív értesülésekre vadászva.

A News of the World az eddigi adatok szerint a gyermek eltűnését követő napokban nyomozta ki illegális módszerekkel a rendőrség által nagy erőkkel keresett, de akkor már halott Milly mobiltelefonjának kódját, és sztori reményében rögzítette az aggódó szülők és barátok hívásait. Amikor az elektronikus rögzítő betelt, a lap munkatársai törölték a már lehallgatott üzeneteket. Ez megzavarta a nyomozást is, mivel a rendőrség - a szülőkkel együtt - arra a következtetésre jutott, hogy a kislány még él, és ő törli üzeneteit.

A konkurens brit lapok által feltárt, hatalmas felháborodást kavaró botrány ráadásul egyre nagyobbra duzzadt: a lapot már azzal is vádolják, hogy két másik meggyilkolt kislány szüleinek, a 2005. július 7-ei, 52 emberéletet kioltó londoni merényletben meghaltak szeretteinek, valamint az iraki és az afganisztáni frontokon elesett brit katonák hozzátartozóinak mobiljait is feltörte és lehallgatta az elmúlt években, szintén exkluzív értesülések reményében.

A brit sajtó által idézett rendőrségi adatok szerint a News of the World az utóbbi években akár négyezer közéleti személyiség és magánszemély mobiltelefonjait is feltörhette és lehallgathatta.

Az utolsó News of the Worldben nincsenek hirdetések, és a példányok értékesítési bevételeit teljes egészében jótékonysági célokra fordítják.

Reklámokból a lap amúgy sem tudott volna sokat közölni, mivel a hatalmas botrány hatására a legnagyobb rendszeres hirdetők - köztük olyan nevek, mint a Ford és a Renault autógyár, vagy az egyik legnagyobb brit szupermarket-hálózat, a Sainsbury's - már a megszűnés bejelentése előtt sorra mondták vissza a News of the Worlddel kötött, több millió fontos hirdetési megállapodásaikat.

A lap felszámolásáról hozott - teljesen váratlan és a brit sajtópiacot sokként érő - döntést csütörtökön jelentette be Londonban a News International kiadócég elnöke, James Murdoch, a kiadót birtokló globális médiabirodalom, a News Corporation vezetőjének, Rupert Murdochnak a fia.

Rupert Murdoch nagy-britanniai sajtó- és médiakonglomerátumába jelenleg - a most megszűnő News of the World mellett - a The Sun, a The Times és a The Sunday Times című lapok, valamint a Sky médiacsoport egy része tartozik.

A The Sun a News of the World hétfőtől szombatig megjelenő testvérlapja, de külön szerkesztőséggel működik. Meg nem erősített értesülések szerint a News of the World megszűnésével a The Sun heti hét napon át megjelenő napilappá válik, kitöltve a bezárt vasárnapi testvérlap által hátrahagyott piaci űrt.