BUX
39279

Kamaraaukcióval indít a Belvedere

Kádár Márta, 2011. szeptember 5. hétfő, 08:38

Szeptember elején festmény- és grafikai kamaraaukcióval kezdi az évadot a Belvedere Galéria, hogy aztán sűrű egymásutánban folytassa a licitálások sorát. Előbb egy ázsiai jáde-, bronz-, porcelán-, majd egy művészeti árverés lesz szeptember folyamán, októberben jönnek a ház specialitásának számító üvegtárgyak, valamint egy különösnek ígérkező, Meghatározandó (jelzetlen és aláírt) képek című aukció, végül keleti szőnyegek gyűjteménye kerül kalapács alá. A szeptember 10-i kamaraaukció 160 tétele jó színvonalú, XIX−XX. századi rajzokat, sokszorosított grafikákat, olajfestményeket vonultat fel. Az eredeti grafikák között Vaszary János, Scheiber Hugó, Szőnyi István, Hincz Gyula, Dési Huber István rajzaira lehet licitálni néhány tízezer forintos kezdésekkel. Ferenczy Béni kétoldalas akttanulmányát 16 ezer forintra árazták, egy Márffy Ödön-szénrajz − szintén akt − 1922-ből viszont 120 ezer forintot kóstál, Kádár Béla hasonló évjáratú és technikájú Napsütötte városa pedig 80 ezer forintot. Két első világháborús Mednyánszky László-ceruzarajzért 50-50 ezer forintot kérnek. Csernus Tibor 1952-ből való lavírozott tus technikájú illusztrációi 60 ezer, illetve 75 ezer forintról indulnak. Egy-egy Picasso-, illetve Dalí-litográfia is akad, 100 ezer forinthoz közelítő kikiáltási árakkal, Klie Zoltán, Frank Frigyes akvarelljei, Gadányi Jenő és Róna Klára finom pasztelljei is megmaradnak a hat számjegy alatti sávban. Aba Novák Vilmos- vagy Patkó Károly-rézkarcot 50-60 ezer forintért lehet venni. Az olajképek között néhány eléri a 120 ezer forintos csúcsot, ennyiért pályázható meg Sassy Attila lányportréja, Vén Emil tihanyi látképe és Járitz Józsa tájképe.