A magyarországi anyavállalatnál jelenleg mintegy 8 ezren dolgoznak, ebből tervez 1700-at elbocsátani a cég, azaz a teljes létszám több mint 21 százalékát. A Magyar Telekom leányvállalatai, így például a T-Systems és az Origo Zrt. nem érintettek a leépítésben - erősítette meg a szóvivő.

Az egyes területekre vonatkozóan nem közölt részleteket, annyit mondott, hogy a leépítés nem fűnyíróelvű, alapvetően minden vezérigazgató-helyettesi területet érint, de teljesen különböző mértékben.

Hozzátette: az új szervezet kialakítása azt célozza, hogy a Telekom egy sokkal hatékonyabban működő, online vállalattá váljon, és emellett tovább növelje az ügyfélközpontúságot és az ügyfélélményt.

Az elbocsátott dolgozók újra elhelyezkedését saját programmal segíti a Magyar Telekom, így például állásbörzét is szerveznek majd, amelyre meghívnak nagyvállalatokat.

Rózsa Iván elmondta azt is, hogy az érdekképviseletekkel történt megállapodás értelmében 2015 végéig nem tervez további leépítést a magyarországi vállalat.

Hozzátette, hogy a Deutsche Telekomnál - a Magyar Telekom anyavállalatánál - nemrég indult, a megtakarítási lehetőségek felmérést szolgáló kezdeményezés nem érinti a Magyar Telekomot, az kizárólag a német vállalatra, valamint a T-Systems nemzetközi vállalatra vonatkozik.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!