Az egyéves Kamatozó Kincstárjegy és a Kincstári Takarékjegy Plusz éves kamata 2,5 százalékra, a Féléves Kincstárjegy és az egyéves futamidejű Kincstári Takarékjegy 2,25 százalékra, a kétéves Kincstári Takarékjegy kamata pedig 2,75 százalékra csökken. Az új kamatok 2,25 - 2,75 százalékos mértéke továbbra is kiemelkedő a hasonló lakossági pénzügyi termékek között - írja közleményében az ÁKK.

A következő jegyzési időszaktól, 2016. február 8-a hétfőtől huszonöt bázisponttal csökken a lakosság számára értékesített kincstárjegyek éves kamata. A Magyar Államkincstárban és a forgalmazásra szerződést kötött bankok hálózatában értékesített Kamatozó Kincstárjegy (KKJ) és Féléves Kincstárjegy (FKJ) kamata 2,5 illetve 2,25 százalékra csökken.

A Magyar Postán forgalmazott papír alapú egy- és kétéves Kincstári Takarékjegyek (KTJ) kamata 2,25 valamint 2,75 százalékra mérséklődik. Az egyes kiemelt postahelyen, elektronikus értékpapírszámlán értékesített Kincstári Takarékjegy Plusz (KTJP) befektetések után éves szinten 2,5 százalékos kamatot könyvelhetnek el a lakossági kisbefektetők.

Az ÁKK kiemelt célja az államadósság befektetői szerkezetének diverzifikálása, ezáltal az adósság-finanszírozás biztonságának növelése. A lakossági állampapírok iránti kereslet a tavalyi évben kiemelkedő volt, 46 százalékkal nőtt az állomány. A központi költségvetés adósságából 14 százalék, a forint adósságból pedig 21 százalék van a lakosság kezében. A kereslet az idei évben is erőteljes maradt, az idei évre tervezett 14 százalékos állománybővülés nagy valószínűséggel teljesül, ami megengedi a rövid kamatok kismértékű csökkentését - írja az ÁKK.

A hosszabb lejáratú, fix és változó (infláción, illetve pénzpiaci kamatokon alapuló) kamatozású lakossági kötvények kamatozását a mostani intézkedés nem érinti.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!