A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 2,13 százalékkal, az S&P 500 2,14 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe pedig 2,02 százalékkal állt hétfői záróértéke alatt a nyitást követő percekben.

A piacokon ijedelmet keltett, hogy a központi bank gazdaságösztönző intézkedései ellenére augusztusban három éve a legnagyobb mértékben esett vissza a kínai feldolgozóipar teljesítménye és a szolgáltatói szektor is gyengült. Ez már az ázsiai és a nyugat-európai értéktőzsdéken is zuhanást okozott.

Csütörtökön eséssel zárt New York. A Dow Jones 0,69 százalékkal, az S&P 500 0,84 százalékkal, a Nasdaq Composite pedig 1,07 százalékkal csökkent.

Az olajpiacon a hétfői 8 százalékos áremelkedés után korrekció kezdődött. Kora délután a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajtát hordónként (159 liter) 48,35 dolláron jegyezték, 1,73 százalékkal alacsonyabban, mint hétfőn. A globális referencia minőség, az északi-tengeri Brent típus ára 1,9 százalékkal 53,12 dollárra csökkent.

Az arany ára az euróövezeti inflációs várakozások erősödése miatt emelkedett, a fém unciáját kora délután 1141,90 dolláron jegyezték az előző napi 1135,00 dollár után.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!