A BUX délben még 1 százalékkal az előző napi zárás felett állt, innen azonban folyamatos mélyrepülés indult, és végül 1,3 százalékos visszaesés után 16 115 ponton állt meg az index; az értékpapírok viszonylag alacsony 14,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát.

A nap nagy vesztese az OTP volt, a nagyobbik bankpapír 6,8 százalékot vesztett értékéből; az utolsó kötések 3360 forinton születtek, ami 26 havi mélypontot jelent - de járt 3334 forinton is. A forintgyengülés, a megemelkedett országkockázatok, a magyar gazdaságpolitikával kapcsolatos bizonytalanság és nemzetközi hangulat mind szerepet játszhatott az OTP zuhanásában - ráadásul mindez annak ellenére történt, hogy a bank vásárolta saját részvényeit.

Az FHB szintén esett, bár kevésbé meredeken: az 510 forintos utolsó árfolyam 3,2 százalékkal alacsonyabb a keddi zárásnál. A Magyar Telekom 480 forinton, 1 forintos visszaeséssel fejezte be a napot - a többi blue chip viszont erősödött. Az Mol 14700 forintos záróárfolyama 1 százalékos erősödést takar. A Richter 1,2 százalékkal 32600 forintra, az Egis pedig 2,6 százalékkal 15 300 forintos árfolyamra ügetett fel.

A kisebb papírok között az értékéből 4,5 százalékot vesztő Fotex, az 1,6 százalékkal visszaeső Appeninn, valamint a 2,9 százalékot gyengülő E-Star részvényeivel kereskedtek számottevő forgalom mellett.

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!