Christine Lagarde, az ECB elnöke a váratlanul magas, 50 bázispontos kamatemelést magyarázó sajtótájékoztatóján elismerte, hogy az európai jegybank monetáris tanácsa az euró dollárral szembeni gyengülését is fékezni akarta ezzel a lépéssel
Szerző(k): Komócsin SándorAz Európai Központi Bank a várakozásoknak megfelelően 50 bázisponttal emelte alapkamatát, azaz harcba szállt az eurózónát is szorongató szokatlanul magas inflációval szemben. Ez még csak az első lövés volt az európai jegybank részéről.
Szerző(k): Komócsin SándorMario Draghi miniszterelnök felajánlotta lemondását az olasz elnöknek, ami előrehozott választásokat helyez kilátásba már október elején. A köztársasági elnök egyelőre nem fogadta el a lépést, de jelezte, hogy tudomásul vette a lemondási szándékot. Az olasz kormányválságot a gyorsan berobbanó európai gazdasági borulás indította el.
Szerző(k): Szabó DánielIndexcsökkenéssel indult a kereskedés csütörtökön a főbb európai értékpapírpiacokon.
Szerző(k): Domokos LászlóA piaci várakozásnak megfelelően ma nem szigorított tovább az MNB az egyhetes betéti tenderen, így maradt a 9,75 százalékos kamat.
Szerző(k): Domokos LászlóMostanra szinte az összes nagybank hiteldrágításokkal válaszolt az MNB június vége óta több lépcsőben végrehajtott nagyarányú kamatemeléseire. Hosszú idő után lépett a legnagyobb hazai pénzintézet is, de összességében a hitelkamatok növekedése jócskán elmaradt az MNB-étől - derül ki a Bank360.hu összeállításából.
Szerző(k): Herman BernadettFelfüggesztették a zöldhiteleket, de még nem jelentették be a 2023-as családtámogatásokat: ez azt jelenti, hogy a vevők kivárnak az ingatlanpiacon. Sokan inkább dollárban, vagy euróban tartják a vagyonukat, nem ingatlant vásárolnak.
Szerző(k): Vámosi ÁgostonHosszú idő óta első ízben zuhant a kínai kézen lévő amerikai állampapír állomány ezermilliárd dollár alá. Nemcsak a kötvények áresése, de nettó eladások is erősítették a trendet, Kína egyre inkább leválik a dollárrendszerről, de nem csak ők voltak az egyedüli eladók.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásFordított devizaháború indult be a világban, egyetlen ország sem szeretné, ha gyenge lenne a nemzeti fizetőeszköze, mert ez tovább drágítana az amúgy is méregdrága importot, különösen az energiahordozó behozatalát.
Szerző(k): Komócsin Sándor