A nagy technológiai cégek domináns szerepe jelenleg megkérdőjelezhetetlen egy-egy területen, van amelyik már az internetkorszak előtt uralta a terepet: asztali számítógépeken, laptopokon máig is leginkább a Microsoft által fejlesztett Windows-t alkalmazzuk. Az eddigi monopolhelyzetek elleni fellépés ösztönözte az innovációt, de bizony a kisebb cégeken nem segített.
Szerző(k): Napi.huAz összes internetes platform bajba kerülhet, ha precedenst teremt az a per, ami a párizsi terrortámadások miatt indult a Google ellen.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA Microsoft két hete indította el a Bing új verziójának tesztelését, amely mögött a népszerű ChatGPT-t is hajtó GPT nyelvi modell dolgozik. A Google-lel versengő szoftveróriás látványos gyorsasággal lovagolta meg az MI-alapú szöveggenerátor körüli lelkesedést.
Szerző(k): Horváth TiborNincs személyisége, ezért randira semmiképpen ne őt hívjuk. Vitapartnernek sem ideális, a politikusokról ugyanis nem nyilatkozik. Valamiért mégis létrehozták, és nyilván meg is éri, ha már Google is pénzt fektetett bele. Jönnek a chatbotok.
Szerző(k): Napi.huRossz választ adott a Google új, mesterséges intelligencián alapuló chatbotja egy reklámvideóban a Bard az amerikai James Webb űrteleszkópról, ami megrendítette a befektetők bizalmát – írta a Guardian online kiadása csütörtökön.
Szerző(k): Napi.huJanuárban jelentősen emelkedtek a tőzsdei árfolyamok az amerikai, de a többi vezető tőzsdén is. Ez márpedig jó jel, a január-hatás szerint ugyanis az erős januárt rendszerint erős év követi a tőzsdén.
Szerző(k): Napi.huÜröm az örömben, hogy az új funkció korlátozottan lesz elérhető.
Szerző(k): Napi.huAz európai fogyasztóvédelmi hatóságok elérték, hogy a Google a jövőben világosabb és pontosabb tájékoztatást nyújtson felületein. Az óriáscéget néhány éve a Gazdasági Versenyhivatal is egyértelműbb kommunikációra kötelezte, jelenleg pedig erőfölényes vizsgálatot folytat vele szemben.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsAz Alphabet létszámleépítései a vállalaton belüli csapatokat érintik, beleértve a toborzást és néhány vállalati funkciót, valamint néhány mérnöki és termékcsapatot. A leépítésekre napokkal azután került sor, hogy a rivális Microsoft bejelentette, hogy 10 ezer munkavállalónak mond fel.
Szerző(k): Horváth Tibor