Sürgősséggel vette napirendre az Európai Parlament, hogy Magyarország múlt héten megvétózta a leggazdagabb cégeket terhelő globális minimumadót. A francia elnökség szerint 26 tagállam is bevezetheti ezt az adónemet, kihagyva Magyarországot - írja a hvg.hu.
Szerző(k): Szász PéterEgy Magyarországról engedély nélkül felszállt, azonosítatlan kisrepülőgép haladt át szerda este Románia légterének nyugati részén, elfogására az amerikai légierő két vadászgépét riasztották - közölte az MTI romániai tudósítója szerint a román védelmi minisztérium. A gép átjutott Bulgáriába. A magyar minisztérium később azt közölte, a magyar Gripenek egy litván jelzésű kisgépet kísértek.
Szerző(k): Domokos ErikaNem maradt hatás nélkül a magyar közvéleményre Oroszország agressziója Ukrajna ellen, mint az oroszbarátnak, mint a Vlagyimir Putyint elismerők tábora csökkent. A kormánypárt körében jóval kevésbé.
Szerző(k): Komócsin SándorLuxembourgban az uniós tagállamok nagyköveteinek tanácsa csütörtökön folytatódhat, hogy elfogadják az Európai Unió hatodik szankcióscsomagját. Szerda este a kormány hivatalosan azért vétózott, hogy Kirill pátriárkát is büntetőintézkedések alá vonná az államszövetség, viszont egyre több tagállam képviselője állítja, valójában a Magyarországon finomított orosz olajtermékek eladása miatt nem mondtak áment a javaslatcsomagra. Emiatt több tagállam is keménykedne Magyarországgal szemben, köztük a korábbi szövetséges lengyelek is.
Szerző(k): Szabó DánielMagyarország szerdán megakasztotta az Európai Unió Oroszország elleni hatodik szankciócsomagjának véglegesítését, ragaszkodva ahhoz, hogy Kirill pátriárka, az orosz ortodox egyház feje kerüljön le a szankcionált személyek listájáról – értesült a Reuters három diplomatától. A lengyel EU-nagykövetek pedig állítják, hogy a finomított orosz olajtermékek eladását is engedélyeztetni akarja az Orbán-kormány az embargó közepette is.
Szerző(k): Szabó DánielA Magyar Nemzeti Bank volt elnöke nem lát valós esélyt a válságra, de a magyar kormány unortodox gazdaságpolitikája szinte minden tekintetben gyengébben teljesít, mintha az elfogadott gyakorlatokat igyekeznének követni. Stabilitásunkat a 2009-2016 között ledolgozott államadósságnak köszönhetjük, de a gazdasági növekedést gyakorlatilag teljes mértékben az uniós pénzeknek köszönhetjük. Az euró bevezetése szerinte sokáig ráért, de most már 4-5 éven belül, az állami önérdek is ezt diktálná.
Szerző(k): Sasvári Marcell