01.
08.
12:18
Tenisz: kiélezett küzdelmet hozott a III. Szerkesztőségek Kupája

Szombaton már a harmadik alkalommal feszülhettek egymásnak a GS Tenisz Club pályáin a gömbérzékkel bíró médiamunkások, illetve a házigazda mívesen összeállított alakulata. Az ötös mezőnyben lapunk csapata a második helyen végzett, ékesen bizonyítva azt, hogy az Economx a teniszpályán is a minőséget fémjelzi.

Szerző(k): Horváth Tibor
01.
07.
17:17
Ilyen szemmel még senki sem nézett a mesterséges intelligenciára

A Gazdasági Versenyhivatal piacelemzés keretében vizsgálja a mesterséges intelligencia hatásait a piaci versenyre és a fogyasztók ügyleti döntésére. Az új technológia robbanásszerű terjedése torzíthatja a versenyt a digitális ágazatokban és kiszolgáltatottabb helyzetbe hozhatja a fogyasztókat, ezért a hatóság előre feltérképezi ezeket a kockázatokat.

Szerző(k): Gyöngyösi Balázs
12.
26.
18:45
Nagy előzésre készül Kína, de India sem tétlenkedik

Londoni pénzügyi elemzők szerint Kína a jövő évtized második felében veheti át az első helyet az Egyesült Államoktól a világ legnagyobb gazdaságainak ranglistáján. Magyarország az előrejelzési távlat végéig várhatóan megőrzi helyét a lista felső harmadában.

Szerző(k): Economx
12.
26.
14:52
Öldöklő verseny tombol Amerika és Kína között

Gyorsulási versenyen mérte össze tudását az új Tesla Model 3 és a BYD Seal.

Szerző(k): Sánta András
12.
11.
08:54
Mézből készített pillecukortól esett le a zsűri álla

Az Év kiváló magyar méze a gyékényesi Pálfy-Oszkó Méhészet nyári virágméze lett a XIV. Gyulai Méz- és Mézeskalács Fesztiválon. De a mézek versenyének még itt nem volt vége, hiszen van, aki akácmézet termel, de van olyan innovátor is, aki mézből pillecukrot készített.

12.
02.
09:27
Rangos elismerést kapott Siófok

A jubileumi, harmincadik Virágos Magyarország versenyre rekordszámú, közel 400 település pályázott.

Szerző(k): Zádori Bence
12.
01.
12:48
Kihirdették Az év szaloncukra díj nyerteseit

A cukrászmesterek igencsak megmozgatták a fantáziájukat az idei szezonra, ugyanis készült többek között körtés-muskotályos, meggyes marcipános és pálinkás szaloncukor is.

11.
21.
11:01
Jönnek a jövő ingatlanfejlesztői, tarolt a BME és az ELTE

A BME Építész karának, valamint az ELTE Gazdaságtudományi karának pénzügy és számvitel szakos hallgatóiból összeálló ingatlanfejlesztői csapat nyerte az idei IFK Talentum 2023 díjat; a nyertes pályamunka a XI. kerületi Kőérberek Arzenál, a volt kamaraerdei repülőtéri laktanya rozsdaövezeti területét megújító Tavirózsa városrészfejlesztési projekt terve volt.

11.
19.
15:26
Állami pénzt vontak meg Hosszú Katinkáéktól

Leállítják azt a havi, közel 700 ezer forintos edzői juttatást, amely eddig Hosszú Katinka férjét illette meg. Gelencsér Máté 2021 márciusától kapta a Kiemelt Edzői Programban szereplő szakembereknek járó fizetést.

11.
19.
10:45
Történelmi sikert arattak a Corvinus hallgatói New Yorkban

Első helyezést értek el a Corvinus hallgatói az egyik legrangosabb nemzetközi esetversenyen, amelyet a Cornell Egyetem rendezett meg november elején. A verseny hétéves történetében először nyert európai csapat.

Szerző(k): Hercsel Adél