Új kibocsátóval bővült a Budapesti Értéktőzsde (BÉT), a részvénypiac kínálatban pénteken megjelent a Vienna Insurance Group AG (VIG). Az osztrák biztosítási társaság részvényei a tőzsde prémium kategóriájába kerültek. A VIG 128 millió névérték nélküli, bemutatóra szóló törzsrészvényt kínál a BÉT-en, egyenként 9426 forintos bevezetési áron.
Szerző(k): Szász PéterA Vienna Insurance Group kérelmezi részvényeinek bevezetését a Budapesti Értéktőzsdére A várható első kereskedési nap 2022. november 11. Az osztrák biztosító részvényei 1994 óta forognak a bécsi és 2008 óta a prágai tőzsdén.
Szerző(k): Herman BernadettSzeptembertől Alfa néven folytatja az Aegon biztosító és nyugdíjpénztár. 2022. március 23-án sikeresen lezárult a magyar Aegon vállalatok akvizíciója. Az új tulajdonosokkal - VIG és a magyar állam - kötött megállapodás alapján a társaságok nevet váltanak.
Szerző(k): Herman BernadettAz Európai Bizottság megállapította, hogy Magyarország azon döntése, amellyel megtiltotta az Aegon-csoport magyar leányvállalatainak a Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG) általi felvásárlását, megsértette az összefonódás-ellenőrzési rendelet 21. cikkét, amely az uniós léptékű összefonódások tekintetében kizárólagos hatáskört ruház a bizottságra. A magyar kormány azonban megszerezte, amit akart: 45 százaléknyi tulajdonrészt az Aegon és az Union magyar cégeiben.
Szerző(k): Herman BernadettA korábbi rekordévekhez képest 2021-ben a biztosítási piacon az M&A-tevékenység a közép- és kelet-európai régióban lecsillapodott. Bár 2020-ban a COVID-19 világjárvány a jelek szerint nem volt közvetlen hatással a régióbeli tranzakciók szintjére, 2021-ben a biztosítási M&A-tevékenység alábbhagyott, ami a lezárt tranzakciók alacsonyabb számában nyilvánult meg.
Szerző(k): Herman BernadettAz Európai Bizottság előzetesen megállapítja, hogy Magyarország megsértette az EU összefonódás-ellenőrzési rendelet 21. cikkét, amikor megvétózta az Aegon magyarországi leányvállalatainak a VIG általi felvásárlását - derül ki a brüsszeli testület csütörtöki közleményéből. Kérdés, hogy ez hogyan érinti az akvizíciót, amelybe - mint karácsonykor kiderült - 25 százalékos részesedésszerzéssel a magyar kormány is becsatlakozott. Az üzlet eredetileg 830 millió euróról szólt.
Szerző(k): Szabó DánielA magyar kormány szokatlan módon megvétózta az Aegon magyarországi leányának eladását. Most végül úgy engedték át az üzletet, hogy beszáll az állami Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. kisebbségi tulajdonosnak.
Szerző(k): Szabó DánielA kormány megakadályozta, hogy egy osztrák cég vásárolja meg a holland Aegon biztosító magyarországi leányát, nyitva hagyva az ajtót, hogy a cég inkább „nemzeti” kézbe kerüljön. A vétó már áprilisban nagy port kavart, az Európai Bizottság szerint pedig esélyes, hogy Magyarország ilyet nem is tehetett volna meg - írja a Hvg.hu
Szerző(k): Herman BernadettA Doktor24 és az Union Vienna Insurance Group Biztosító Zrt. közös vállalata megvásárolta a Közép-Dunántúl régió meghatározó magánegészségügyi szolgáltatóját, a székesfehérvári Life Egészségcentrumot.
Szerző(k): Herman Bernadett