Tetszett a piacoknak a német ifo gazdaságkutató intézet decemberi német üzleti hangulatindexe, ami már sorban a harmadik hónapban mutatott a vártnál nagyobb javulást. Mindazonáltal a világgazdaság jövő évi súlyos recessziójától való félelem továbbra is nyomasztja a piacokat, mivel az infláció még mindig magas, és a vezető jegybankok a piacok által vártnál szigorúbb monetáris kilátásokat hoztak fel.
Szerző(k): Horváth TiborAz energetikai részvények, különösen az olajiparban érdekelt vállalatok részvényeinek árfolyam kezd teljesen elszakadni a kőolaj árának alakulásától. Ebben szerepet játszhat az a hit, hogy az olaj ára hamarosan újra emelkedni kezd, de sokak szerint ha ez nem következik be, vége lehet a csodának.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásAz elmúlt héten estek az olajárak, mert Kínában a koronavírus-járvány újabb kitörései miatt csökkenő olajkeresletre számítottak. A világ más részein pedig a recessziós félelmeket árazták a piacokon. Hétfőn viszont felcsillant a remény, hogy a világ második legnagyobb gazdasága támaszt adhat a keresletnek.
Szerző(k): Szabó DánielAz olajárak csütörtökön stabilizálódtak, miután három napon át csökkentek, mivel a világ legnagyobb nyersolajimportőrének számító Kínában a koronavírus-járvány újabb kitörései miatt megújították a korlátozásokat. De az ázsiai ország dízeltermelésének növekedése is enyhülést hoz a piacokra. A leginkább viszont az amerikai inflációs adatokat figyeli majd a piac.
Szerző(k): Szabó DánielFelgyorsult a kőolaj árcsökkenése az amerikai olaj- és benzintartalékok múlt heti alakulására vonatkozó adatokra, valamint a kínai koronavírus-aggodalmak miatt - írta a Reuters híre alapján az MTI.
Szerző(k): Domokos ErikaAz olajárak pénteken több mint 5 százalékkal emelkedtek az amerikai jegybank jövőbeli kamatemelése körüli bizonytalanság közepette, miközben az orosz olajra vonatkozó fenyegető uniós tilalom és Kína egyes COVID-korlátozások enyhítésének lehetősége támogatta a piacokat.
Szerző(k): Szabó DánielAz olajárak szerdán a Federal Reserve várható kamatemelése előtt lényegében stagnált keddhez képest: a piaci szereplők mérlegelték a csökkenő amerikai nyersolajkészleteket és az orosz szállítmányokra vonatkozó, decemberben kezdődő európai szankciókat. Közben már érezteti hatását az OPEC kitermeléscsökkentése, de a kínai gazdaság lassulása is az újabb koronavírus-kitörések miatt.
Szerző(k): Szabó DánielHétfőn az olajárak csökkentek, de nagy a bizonytalanság a piacokon: a gyenge dollár árfolyam növelheti a keresletet, ami felfelé hajtja az árakat, míg Kína újabb járványkitörései miatt több készlet szabadulhat fel. Kedden újra enyhe drágulás indult, de nehéz trendet látni a piacon.
Szerző(k): Szabó DánielAz olajárak hétfőn lefelé indultak el, miután a kínai adatok azt mutatták, hogy a világ legnagyobb nyersolajimportőrének kereslete szeptemberben továbbra is csekély maradt, mivel a szigorú Covid-19 politika és az üzemanyag-export korlátozása csökkentette a fogyasztást.
Szerző(k): Szabó Dániel