@melos: " sell in may and go away" ezt, az amúgy helyes kijelentést úgy fogalmaznám át a forint esetére ,hogy sell in may and stay away. Ha nem látszik az irány akkor türelmesen várni kell. A jó trader előnye a türelmesség. Nem kell mindenáron kereskedni. Az általatok leírt mindkét iránynak lehetnek logikus magyarázatát látni. Most csak az nem látható, egyenlőre, hogy ez egy visszakorrekció, vagy egy kezdődö trendben mozgás. Remélhetőleg két-három nap múlva megkapjuk a választ, addig meg"stay away"
@gewinner62: hát én inkább csak max. 290ig várnám le a naptár most kicsit a HUF ellen játszik, de azért ez a heti 299 kicsit riasztó volt lehet hogy 293 volt az alja (remélem nem), igazából már nem vagyok annyira meggyőződve a 290-ről májusig, a május meg elég gáznak néz ki, most már elkezdték komolyabban rángatni kint az S&P-t is - , a DAXot már öntötték, OTP is zanyált már egy közepesebbet idén, az aranyat meg kivégezték - amolyan ugráló kicsit medvepiacosnak tűnő módon, szóval a sell in may and go away, jó eséllyel bejön a kockázatos cuccok (részvény, bóvliszarok) piacán köztük a forintén is.
viszont a forintgyengülés állampapírhozamcsökkenéssel párosul, ami azért érdekes. Ennyire élesen nem mennek egymással szemben.
A legjobb állampapírusz ajánlatok között gyanúsan gyakran szerepel a goldman sachs, ami mondjuk nem éppen jó jel, mert ők szeretik a szart legjobban megkavarni. :-)
@ucey: szvsz ennyi nincs benne manapság. A lehető legjobban alakuló nemzetközi helyzet alapján idén szvsz legfeljebb 279-ig juthatna el, legrosszabb esetben 290 körüli szintre erősödhet vissza, addig azért idén még legalább egyszer biztosan eljut.
Tavaly lényegesen "csábítóbb" kamatkörnyezet mellett, és jobb kilátások mellett is csak 275ig ment le és oda a kamatcsökkentési ciklus indítása után soha többet nem ment le. Az EUR erősödését a HUF pedig csak egy darabig tudja követni, aztán leszakad, kb. 1,34-1,35 EURUSD körül... (?)
A kettő közepe 285-286 ami talán idén akár reális lehet. 320ig szerintem már nem megy fel, akkora szarban azért nem vagyunk, és a nemzetközi jegybanki pénznyomdák is segítenek. Azért a carry traderek körében már nem olyan vonzó a HUF érthető módon, és olyan nagyon egyéb vonzerőnk nincsen. Igaz, taszító sem.
Ha mégis neked lesz igazad és lesz 330, akkor utána 1-2 héten belül megyünk IMF hitelért, és nem csak keretért, hanem fel is vesszük. :-))
Meglátjuk ki áll majd közelebb a valósághoz, messze még az év vége :-)
Nem lesz 285..legalábbis addig biztosan nem, amíg 315-re fel nem lövik. Ennek során rövid ideig a 330-as szint közelében is lehet az euróforint. Utána meg nem csak 285-ig, hanem 260 közelébe süllyed az eurhuf árfolyam. Aztán megint fel (280-290), onnan irány a 250-260-as sáv. Fel és le fog ingázni a forint, az irány azonban kétségtelenül az erősödés felé fog mutatni. Nem mellesleg az euróhoz hasonlóan a forint is 2012-ben kezdett erősödni, csak nem nyáron hanem már januárban. Ez a mélypont kerülhet mindkét deviza esetében tesztelésre, áttörni azonban nem fog. Szerintem.
@melos: mattttttttttttttolcsy nyomkodhatná a longos gombját gyorsabban és gyakraban is...ha már Megalodon is így gondolta múltkor....igazán lenyomhatná még hónap végéig 285-ig---mondjuk.
ott vártam e szuprt fizető eszközt 290-nél...de nem jött, ez a matttttttolcsy még sem nyomkodja a gombot jól,mi lesz így a 285-tel tervezett büdzséjükkel kérem szépen?????lassan már a swap sem fogja védeni,még előtte kellene jó árfolyamon-ha lemenne végre 290-ig - euroba menekülniük mert utána.,....
élősködőik szaporák-adófizetőik meg fogynak-másfél milla adójából élnek - szép arány !
Már látom lelik szemeim előtt, hogy a kamatvágás előtti napokban hullámszerűen véletlenszerű kerek órákban (pl. 8:00, vagy 13:00, nagyobb összegű euro eladás jelenik meg a piacon forinttal szemben egészen addig, amíg a HUF a 293-295,5 sávig le nem jut ;-)))
Az a lényeg, hogy végre ne lehessen hedgelni a forintot, meg 6-12% között fialtatni az államkötvényeket.
A spekik úgy leszoknak a forintról, hogy mire észreveszed addigra már rég egy másik kis országon dolgoznak.. A kereslet nem mindenható, erős fedezet kell: termelés, kiművelt emberfők, jövedelemtermelő képesség, kultúra.
"A forint iránti kereslet kettős eredetű: fizetésimérleg aktívum és spekulációs kereslet a kamatkülönbség miatt. Az utóbbi káros és veszélyes a gazdaságra nézve, ez a forró pénz, amit kerülni kell."
A spekulációs forintkereslet pl. erősíti a forintot, mert keresi...
Jujj! Mi lesz, ha majd nem fogja a spekuláció keresni a forintot?!
Bhole-ika?! Átgondolja valaha is, amikor leírja m.rhaságait a bhole-gebrából???
A forint alulról alátámasztott a kereslet miatt, ezért nem tud tartósan 300 ft/euró alá menni az árfolyam A forint iránti kereslet kettős eredetű: fizetésimérleg aktívum és spekulációs kereslet a kamatkülönbség miatt. Az utóbbi káros és veszélyes a gazdaságra nézve, ez a forró pénz, amit kerülni kell.
meszi9, 2013. április 21., vasárnap 13:58