@laci_52: lehet, hogy ez azért fáj nekik, mert ők a közösbe tettek a sajátjukból cserébe a semmiért, ami nekünk volt és most, hogy elkezdjük tőlük azt a keveset is visszakövetelni, amit mi a közösbe raktunk úgy érzik, hogy hálátlanok vagyunk?
rendszeresen olvasgatom tisztelt elvtársaid hozzászólásait és azt látom, hogy nagyon jól képzettek vagytok a tekintetben, hogy mit visz el "a külföld" országunkból. azt viszont ritkán olvasom tőletek, hogy mi mindent hozott... (mit is kaptunk a rómaiaktól kedves brian?) tudnál pár sort írni arról esetleg, hogy vajon viktorka milyen okból küzd nap mint nap az eu-val, ha a szaldónk összességében veszteséges?
végül egy személyes kérdés: magyarként teljes egyenlőséget szeretnél élvezni az eu-ban. teszed ezt, mint az eu egyik legszegényebb országának lakója. valójában azonban a világ egyik leggazdagabb gazdasági övezetében élsz. mit tettél azért, hogy a szegényebbek felzárkózhassanak hozzánk? vajon meddig tart nálad a szolidaritás? vajon lehet így mást hitelesen kettős mércével vádolni? ;-)
Tehát akkor nem a hiéyncél a fontos, hanem a bankok adóztatása helyett legyen nyugdíjcsökkentés, jövedelemadó emelés, családi adókedveszmények megszüntetése.
Nem az volt a mondés eddig, hogy az EU csak azt kéri, hogy teljesítsük a számokat, ránk bizza hogyan. Az IMF lista mégiscsak létezik? Nocsak, nocsak...
egyrészről adott egy kormány, amely - a piacgazdaság és a demokratikus berendezkedés határai mentén (itt-ott átlépve azt) - szabályozásával komoly gazdasági károkat okoz nemzetközi szereplőknek, azonban az ország gazdasági kilátásai összességében nem javulnak (a legnagyobb jóindulattal is csak stagnálunk. fejlődésnek, beruházásnak, piaci munkahelyteremtésnek még mindig nyoma sincs...)
másrészről adott egy nemzetközi közösség, amely nem nézi jó szemmel, hogy egy tagja évek óta megszegi a közösség szellemét és szeretné elkerülni, hogy további tagjai kövessék ezen az úton.
és végül adott egy kevéssé képzett és könnyen irányítható lakosság, amelyiknek egy része a kormány a másik része pedig a nk közösség oldalára áll és nem fogad el semmilyen érvet a másik kifogásaiból...
természetesen - mint mindig - itt mindenkinek igaza van... az igazság ára pedig az ország szétesése, a magyar nemzeti szolidaritás teljes felszámolása. nem lehet, hogy az igazság valahol középen van? nem lenne jobb kompromisszumokat tenni a nemzet egységének az érdekében? bármit is nyerünk a vámon a jelenlegi politikai radikalizmussal, nem veszítünk többet a réven azáltal, hogy a nemzet osztódik? nem ezen kellene gondolkodnia egy felelős magyar kormánynak? nyert már magyarország harcot, háborút amikor osztott volt a nemzeti érdek? lehet úgy harcot, háborút (forradalmat) nyerni, hogy a lakosság jelentős része úgy érzi, hogy veszített?
Szintén a budacash szakértő aranymondata:"Brüsszelnek más politikai okok miatt egyáltalán nem érdeke, hogy gyorsan kikerüljenek a magyarok az eljárásból, ezért valószínűleg erről júniusban nem dönt az Ecofin "-Úgy tudom ,hogy szigorúan gazdasági tényezők azok melyet a bizottság mérlegelhet! Természetesen a kolléga ezzel elárulta,hogy számára is lényeges a politikai motiváció,és egyáltalán nem elitélendő!!
@Proszto: a jogállamiság hiányát még az mszp is erősíti, mikor a múlt héten felszólították Orbán Viktort, hogy haladéktalanul intézkedjen annak érdekében, hogy a rendőrség megakadályozza a Nemzeti Érzelmű Motorosok vasárnapra tervezett felvonulását.
Izééé,
én kérek elnézést, ebben az esetben a cél szentesíti az eszközt, és nem kettő mércéről van szó!
Sajnálatos,de a budacash szakértő nem teljesen tudta,hogy mit ir illetve beszél!! Még azt is a kormány HIBÁJÁNAK tudja be,hogy jóval kevesebb lett a hiány,miközben egyértelműen az utolsó kiigazitó lépéseket az eu "fantasztikus" szakértői kényszeritették a kormányra!! Pontosan az EB dilettantizmusát és a politikai elfogultságát mutatja a REMEK hiányadat!! Ez pedig azt is jelenti,hogy fölöslegesen gátolták a magyar gazdaság szereplőit,mintegy a gdp-hez viszonyitottan 0,9%-os mértékben (kb 250 milliárd forint!!)
Kotkodus, 2013. április 23., kedd 12:15