@aleva: csak azoknak a magánszemélyeknek, akik nem tbsz számlán tartják.
azaz a kibocsájtott államkötvények 0,0000000000000000001%-a után fizetnek kamatadót. ilyen címen akár évente több tízmillió bevétele is származhat az államnak.
Kérdés: Kell-e a külföldön vásárló külföldön élő kötvény vásárlóknak kamatadót fizetni? Szerintem nem. És egy hülye kérdés: Kell-e az IMF-nek? 1,6%,!!!
@VoIe:
Ha többet adnak el Ft alapút, az elég egyértelműen két dolgot eredményez:
-növekszik a Ft alapú állampapírok hozama
-"szárítja" az MNB devizatartalékot, hirtelen jelentős devizatartalék esés akár megbolygathatja a Ft árfolyamot.
Feltételezem (nem tudom) ezeket is számításba veszik (vagy az MNB-ben vagy a Kormányban). Egyébként csinálják azt is párhuzamosan amit írsz, de nem fednek le vele mindent.
@bertalaszlo: hantaboy meg nyíltan azt hazudja, hogy ő még nem hazudott. sunyi, alattomos, ilyen jelzőkket kell a nevéhez illeszteni. gyurcsány hozzá képest egy erkölcsös bárányka.
@rw: Nem kell mosdatni a jelenlegi ciklust! Mondjanak igazat, s akkor a bizalom is visszatér! Addig viszont: 2010 óta pávatáncos hazugságok hangzanak el mindahányszor kinyitják a szájukat!
@rw: "A devizaadósságok lejárnak, egy részüket szintúgy devizában kell megújítani, mert nincs elég rendelkezésre álló devizaforrás a Kormány kezében."
Miert ne lenne? A kormany nyugodtan adhat el forint allamkotvenyeket, a befolyo osszegbol pedig kifizeti a lejaro devizahiteleket. Az MNB szivesen atvaltja a forintot devizara.
@VoIe:
Szerintem nem nehéz végiggondolni azt hogy alapvetően úgy gondoljuk mi "szektások" hogy a devizában történő eladósodás nem jó. Ennek ellenére fel tudjuk mérni azt hogy a fennálló devizaadósságot nem lehet máról holnapra egy az egyben kifizetni. A devizaadósságok lejárnak, egy részüket szintúgy devizában kell megújítani, mert nincs elég rendelkezésre álló devizaforrás a Kormány kezében. Ez így volt a korábbi kormányok idején is és így lesz a jövendő kormányok idején is. Csak azt kellene tisztázni hogy a devizaadósság arányát (így a kitettséget) a forintadóssághoz képest növelni, vagy csökkenteni kívánjuk. Korábban a növekvés fele haladtunk, most a csökkentés fele, a közelmúltbeli tapasztalatok alapján szerintem ez a helyes irány.
Nehezem hiszen hogy egy pillanatra feledve ezt az örök oda-vissza sárdobálást, te racionálisan végiggondolva másra jutnál, ahogy ennek nyomát azért látom a kommentedben is.
@traktoros: "Olaszok, spanyolok kamata bőven 6% felett van. Akkor mi a baj???"
Te tenyleg ennyire hulye vagy? Olaszok-spanyolok milyen penzt is hasznalnak? Eurot, mi meg forintot nagyokos. Eddig minden szektas kopkodte a devizaadossagot, most meg tapsoltok hozza.
@nonsense:
Talán el is kellene olvasni azt azt a tavaly áprilisi írást linkelés előtt. 10% feletti állampapírhozamokkal számol... így kissé nonszensz az a 100mrd.
homer11, 2013. január 16., szerda 9:43