@braunsim:
Igen, ezzel én is tisztában vagyok, ezzel kapcsolatban nem is vitattam semmit. Másra mutattam rá. Történetesen arra hogy a devizatartalék nem azért nőtt meg mert a kormány a bevételeiből gyűjtögette beváltogatva, mintegy tartalékként. Ezt a tartalékot az MNB képezte, vélhetően forintért történő devizavásárlásokkal.
@rw:
2013.jan.7:
A nemzetközi tartalékok alig 17 millió euróval nőttek tavaly decemberben és 33,881 milliárd eurót tettek ki az év végén - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn közölt legfrissebb előzetes adataiból. A tartalékok 3,893 milliárd euróval csökkentek a múlt évben. Dollárban a devizatartalékok 44,672 milliárdot tettek ki a múlt év végén az egy évvel korábbi 48,832 milliárd dollárral szemben.
@braunsim:
Az MNB tartalék és az államadósság egymásba konvertálhatóságának emlegetése az, amitől mindenki retteg. A mindenkori kormány nem vehet ki onnan csakúgy pénzt, csak azt amit oda betett, márpedig ismereteim szerint minimális pénze van ott, bár most nincsenek előttem konkrét számok. Ha úgy lenne ahogy írod, akkor azt a pénzt most simán kivehetné, anélkül hogy farkast (MNB függetlenségének megsértését) kiáltanának.
@rw: Persze a 300Ft-s vizitdíj és a 2000Ft-s tandíj nem kitermelte volna a gdp mintegy 20%-t kitevő összeget. Gondolom itt arra gondolt, hogy 20%-al nőtt az államadósság. De a pénz nagy része szerintem nem lett elköltve, az mnb tartaléka ugyanis 2002-ben 9 milliárd volt 2010-ben 35 milliárd körül ( csak erről nem beszélnek tul sokat.)Vagyi tartalékban volt a 20-%-ból 15%. Ha jól tudom ebböl ment a mol részvény, meg a tavalyi imf törlesztés nagy része ( 3 milliárd euró).
Ezért nem kellett tavaly imf kölcsön.
@braunsim:
Ha a 300Ft-s vizitdíj és a 2000Ft-s tandíj kitermelte volna a gdp mintegy 20%-t kitevő összeget, akkor az biza elég nagy trauma lett volna... hacsaknem az egész EU-ban kötelező jelleggel ide kellett volna járni orvoshoz és tanulni... :)))
"De a szocik semmit nem tudtak lépni az embereket uszító..."
Már sokszor leírtam, de újra: Ha egy kormány képtelen kormányozni, akkor annak le kell mondania és új választásokat kell kiírni. Csak ugye a hatalom miatt mindenbe beleszartak még az elkúrásba is.
az alacsony hitelezési aktivitás oka nagyon egyszerű, ez nem más, mint a forráshiány, a hazai megtakarításállomány szerény mivolta.
korábban sem volt ez másképp, csak akkor a bankok külföldi bankközi forrásból finanszírozták a hitelezést,ami lufivá fújta a magyar gazdaságot és belső fogyasztást.
az meg szerintem nagyon jó ,hogy a külső adósságállomány nem nő tovább, hanem csökken.
@Vote: Ja, "az idióta mszp-nek 60% alatt kellett volna tartatni az adósságrátát".
Igaza van. Csak ehhez, reformok kellettek volna. Mondjuk 300 ft-os vizitdij, 2000 ft-os tandij, meg hasonló FILLÉRES dolgok. Ez sokkal kissebb trauma lett volna, mint az a csőd ahova az elmult években jutottunk, különösen az utóbbi két év eszement kókler gazdaságpolitikája miatt ( Még a vésztartalékot is felélik, manyup, deviza tartalék)
De a szocik semmit nem tudtak lépni az embereket uszító, vérgőzös handabanda, népszavaztató szektás fidesz miatt.
2009-ig az euro bevezetése mellett voltam. És úgy kellett volna bevezetni, mint szlovákia. Az áremelés börtönnel volt fenyegetve, és külön stábot hoztak létre az ellenőrzésre.
Akkor kellet volna, amikor fletó kizavarta a vállalkozásokat. Őt kellett volna kizavarni, és a vállalkozói lét itthon tartani, eurót bevezetni.
Na, az használt volna. fletó ártott. Sokat.
És még mindig csak rossz irányba tartunk. fideszestül, emeszpéstül, dékástul, lehetmásostul, együttestül...
Amíg az eddigi pofák a politikában lesznek, addig a népnek nem lesz jobb. Meg az országnak sem.
@szkiita: úgy rémlik, hogy a fidesz szavazatszámláló delegáltjainak közös fellépése hantaboyt visszakozásra késztette a meggyanúsításuk ügyében. vagy megint el kellene számoltatni a 2002-es fidesz delegáltakat?
@szkiita: Ha 2014.-ben nem győz orbánmatolcsy akkor viszont van arra is némi esély, hogy valaha Euronk lesz, azzal ugyanis kevésbé szórakoznak a politikusok (pontosabban a magyar politikusok) és a kamatszintek azaz a hitelezés is normalizálódna ami a gazdasági fejlődés alapja
kegyur, 2013. január 16., szerda 17:05