A KFIB a családok otthonteremtési kedvezményének és az új lakások áfacsökkentésének hatását vizsgálta, az elemzés szerint előbb óriási keresletre, majd mire az építőipar felfejlődik, akár nagymértékű túlkínálatra és a buborék kipukkadására lehet számítani.
Az elemzés szerint a jelenleg külföldön dolgozó szakmunkások hazatérésére nem lehet számítani, a szakképzési területek átszervezésével pedig három-négy év múlva lépnének a piacra a szakmunkások, épp akkor, amikor a piaci kereslet már kezd majd lecsengeni.
Korlátos lehetőségek
A KSH szerint a 2000-es évek közepén még mintegy 330 ezren dolgoztak az ágazatban, tavaly már csak 270 ezren, az Építési Vállalkozók Országos Szövetsége tavaly jelezte, hogy nincs elegendő szakképzett munkaerő a piacon.
Ha a gazdaságban állást találna minden olyan munkanélküli, aki a legutóbbi munkahelyén építőipari vagy bármilyen ipari tevékenységet végzett, évente akkor is legfeljebb 1,6 millió négyzetméterrel tudnák a jelenlegi fölé emelni az épített lakások összterületét. Így a szakemberhiány miatt az új lakások száma legfeljebb évi 20 ezerrel növekedhet a jelenlegi szinthez képest, és ez is csak négy év alatt érhető el.
Legolvasottabb

MVM-ügyfelek, figyelem: fontos változást jelentettek be
Nagy a baj az eperrel, a barackkal, a cseresznyével, a zellerrel és a kelkáposztával

Nagyot szakíthat Magyarország az ukrán háborún

Fákat döntött ki, tetőket bontott le a vihar

Pofon az oroszoknak: Szlovákia új gázszállítót talált

Itt az új lista! Ők a leggazdagabbak és a legbefolyásosabbak Magyarországon

Támogatják a magyarok az EU forradalmát

Hol van a tej és a hús a boltokban? És miért? Újabb változás az üzletekben
