A megkérdezett cégek fele jövőre egyáltalán nem tervez béremelést az MGYOSZ tagszervezetei körében a közelmúltban végzett felmérés szerint. Holnap lesz a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának következő tárgyalása - kezdi a Világgazdaság hétfői beszámolóját, melyben jelzi, hogy az első ülés után a a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) következő ülésén kicsi az esély a megállapodásra. A szakszervezetek egységes állásponttal érkeznek, a munkaadók azonban a makrogazdasági adatokra várnak - írja a lap.
Mészáros Melinda, a Liga Szakszervezetek elnöke azt mondta, hogy mindenképpen reálérték fölötti béremelést szeretnének. Szerinte azért jogos a terv, mert a gazdasági társaságok számos adókedvezményben és köztehercsökkentésben részesülnek.
Rolek Ferenc, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) alelnöke közölte, hogy a munkaadói oldalnak nincs kialakított álláspontja. Azt sem tudják, hogy idén mennyire rossz a helyzet, a jövő évre pedig még nem tudnak tervezni. Mivel rengeteg cég küzd a túlélésért, nagyon le fog lassulni a bérek növekedése, szerinte azt is figyelembe kell venni, hogy az elmúlt két évben úgy nőtt 8-8 százalékkal a minimálbér, hogy annak nem volt meg a fedezete.
Egyelőre minden szereplő a makrogazdasági adatokra vár az egyeztetések folytatásához.
Legolvasottabb

Nem fogja kitalálni, melyik Magyarország legforgalmasabb vasútállomása

Több mint százezren szavaztak, megvan az év szállodája

25 százalékos béremelés helyett csak egy jókora pofont kapott a közszféra

Rakétával alig egy perc - figyelmeztette Putyin Jonnsont

Ausztria kerítéssel védené magát, de nem a saját határán
