Ne maradjon le az év
üzleti konferenciájáról!

Szerezze be
jegyét most.
Az egyszerű halandó eleinte azt gondolta, hogy a májusban véget ért bajnoki és kupasorozatok a foci nagyhatalmak játékosait viselték meg a leginkább, ám a bírók ítéleteit látva korrekcióra szorul ez a vélemény: bizony a füttyösök érkeztek kiégett aggyal erre a tornára. A csoportmeccseken mutatott, helyenként mosolyfakasztó teljesítmény jottányit sem javult az egyenes kieséses szakaszban. Erre kirívó példával a Spanyolország-Írország derbi szolgált, ahol a bíró két egészen röhejes tizenegyessel ajándékozta meg az egyébként roppant szimpatikus ír csapatot. Az első büntető esetében nyilvánvaló volt, hogy a spanyol tizenhatosra betörő ír játékost nem buktatták, míg a második alkalommal, a kilencvenedik(!) percben azt fújta le a bíró, hogy egy szabadrúgásnál Hiero egy képzeletbeli ruhafogasra próbálta meg felakasztani az ír támadót a mezénél fogva. Ez valóban szabálytalannak minősíthető, na de akkor konzekvensen minden meccsen legalább tíz büntetőt megadhatnának a bírók. A másodikat belőtték az írek, így lett 1:1 (Morientes, illetve Keane), majd a gól nélküli hosszabbítást követően a tizenegyespárbajban Iker Castillas kivédte az írek két próbálkozását, s bejutottak a legjobb nyolc közé. A többi mérkőzésről röviden: a szombat reggeli Németország-Paraguay (1:0, Neuville a 88. percben) az eddigi legunalmasabb mérkőzés volt. A másik meccsen az angolok 30 perc alatt elintézték a dánokat (3:0, Leo Ferdinand, Owen, Heskey), a mérkőzés krónikájához tartozik, hogy az angol Mills-t ütésért nem állította ki a bíró. Vasárnap reggel Szenegál aranygóllal nyert 2:1-re Svédország ellen.