A napilap által megkérdezett szakértők úgy vélik, a direktíva jó lehetőséget jelentene Magyarországnak és alaposan fel kellene készülni rá, fontos lenne egy konkrét, egészségügyi turizmusra vonatkozó stratégia megalkotása.
Stumpf-Biró Balázs, a hazánkban bejegyzett Európai Egészségturisztikai Szövetség vezetője szerint ennek egyik eleme lehetne a Budapest és a repülőtés közelében létrehozandó, a Dubaiban megvalósítotthoz hasonló egészségügyi városnegyed létrehozása. A szakember elmondása szerint ennek a projektnek zajlanak a megvalósíthatósági vizsgálatai, ősszel pedig egyeztetések várhatóak az érdekelt felek között (kormányzat, egészségügyi szolgáltatók, kórházak, hotelek, utazásszervezők).
Becslések szerint tavaly 80-110 ezer külföldi jöhetett Magyarországra kifejezetten egészségügyi célból. Ezen vendégek összköltése a beavatkozások díjával, a szállásra, étkezésre elköltött pénzekkel együtt meghaladhatta a több tízmilliárd forintot. A beavatkozások között vezet a fogorvosi kezelés, a vendégek mintegy 80-85 százaléka ebből a célból érkezik hazánkba.
Legolvasottabb

Nők 40 és korhatáremelés: jó-e, ahogy a nyugdíjakhoz nyúlnának Matolcsyék?

Ukrán szóvivő: Oroszország hosszú távú katonai műveletre készül Ukrajnában

Felrobbant a használt lakások piaca

A lengyelek Norvégiának is keményen üzentek az energiaszállítások miatt

Itt a vége: a finn atomerőmű építésnek még az engedélykérelmét is visszavonták
Az ukrán hírszerzés szerint is beteg Putyin

Az Aldi 300 informatikust vesz fel, otthonról is végezhető a munka

Lyukat robbanthat a baloldal az USA dél-amerikai bástyáján
