Azt írták, hogy a télen nem lakott ingatlanokon fontos a vízhálózat és a vízmérők víztelenítése, valamint a vízmérőakna letakarása, szigetelése, de javasolt a rendszeres ellenőrzés is az esetleges károk megelőzése érdekében.
Hozzátették, a télen is lakott ingatlanoknál fontos, hogy szigetelve legyen a vízmérőakna. Célszerű szigetelőanyaggal védeni azokat a vezetékszakaszokat is, amelyek kevésbé védett helyen (pincében, falon kívül) vannak. A kerti csapokat vízteleníteni kell, valamint a telepített öntözőberendezéseket is, mert az élettartamukat meghosszabbíthatja.
Felhívták a figyelmet arra is, amikor az idő a nagy hideg után enyhülni kezd, érdemes ellenőrizni a vízmérőt. Ha nem forog a csillagkereke, amikor a csap nyitva van vagy szilánkosra tört a vízmérő üvege, esetleg deformálódott a számlálószerkezet vagy a lakásban nem folyik a víz, akkor a szolgáltatót értesíteni kell.
Minden olyan vízelfolyás, amely a szolgáltatási pont utáni hálózaton keletkezett, a felhasználó számláját terheli, mert az ő birtokán lévő hálózat meghibásodása okozta a veszteséget - jelezték.
Legolvasottabb

Jeges zuhanyt kaptak a nyakukba a háborúról az orosz tévénézők

Így szúrhat ki minket a NAV a sok százezer adózó közül, érdemes tudni róla

Újabb megdöbbentő levél Szerbiában

Döntöttek Pintérék: megvan az új egészségügyért felelős államtitkár

Megvan az első régiós ország, amely teljesen levált az orosz energiáról

Váratlanul rossz hír érkezett Németországból: elképesztő a drágulás és még nincs vége

A Mol is elengedi az orosz olajat, már belevágnak a leválásba
