Eddig viszont még az sem dőlt el, plasztik lesz-e vagy egyszerű utalvány. Pedig Horváth Endre, az NGM gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára szerint a koncepció már tárcaközi egyeztetésre került.
Horváth ezt Az Utazó magazin díjátadó ünnepségén (a magazin olvasói, a szakma képviselői és üzletemberek szavaztak arról, hogy 2010-es teljesítményük alapján mely turisztikai szolgáltatók voltak a legjobbak) mondta el. Mint kifejtette: a pihenőkártya bevezetésének célja a turizmusban a multiplikátor hatás beindítása, új turisztikai értékek megteremtése.

Az eseményen Erdei János, a Magyar Szállodaszövetség elnöke arról beszélt, hogy a nehéz helyzetben lévő turisztikai szektor és a hotelszakma számára kézzelfogható segítséget jelent az üdülési csekk adótartamának idei, 25-ről mintegy 19 százalékra csökkentése, a legfontosabb húzóerőt azonban a Széchenyi Pihenőkártya jelentheti majd. Ez a plasztik a szakma várakozásai szerint akár 30 százalékkal is növelheti a belföldi keresletet.
Tény, hogy a pihenőkártya igen attraktív eleme lehetne a cafeteria-rendszernek, az üdülési csekkhez képest ugyanis csaknem négyszeres a kedvezményes keret nagysága - a minimálbér helyett évi 300 ezer forint. Ez alapján pedig a szakma által várt 30 százalékos megugrás még alábecsültnek is tűnik.
A késlekedés arra utalhat, hogy nagy harc folyhat a háttérben, hiszen - éppen a 300 ezer forintos limit következtében - ez jelentős üzletet biztosíthat azoknak, akiket a kormány kiválaszt kibocsátói, kezelői vagy elfogadói feladatokra. Minél inkább húzódik azonban a tartalom kidolgozása, annál inkább elvész erre az évre ez a lehetőség. A dolgozók ugyanis mostanában határozzák meg keretük havi összetételét - általában féléves időszakra. A Széchenyi tehát többnyire legfeljebb a második félévben lehet majd választható, de az sem zárható ki, hogy a céges palettára (a választható elemeket a vállalatok határozzák meg) csak jövőre kerül fel.
Legolvasottabb
Németország borítja az uniós olajembargót, külön tiltást vezetnek be
Orosz földgáz: Brüsszel enged, de Magyarország megütheti a bokáját

Országos naperőmű-boomot jelentett be az MVM Csoport

EU-jóslat: az év második felében kapják a nyakukba a magyarok a feketelevest

Terhet kaphat a nyakába a MOL, megadóztatnák az orosz olajat a szomszédban
Menekítik az ukrán katonákat az Azovsztalból, nem tud jobb megoldást a védelmi minisztérium

Látványos változás jön a boltokban május 28-tól

Megjött az orosz válaszlépés a finn NATO-csatlakozásra
