A budapesti turizmus újraindításának fontos eszköze lehet a Restart Budapest kártya, amely a főváros és a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége közös akciójaként decemberig vehető igénybe.

A Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ által kibocsátott Restart Budapest Card 48 órán keresztül nyújt ingyenes és kedvezményes szolgáltatásokat, továbbá a szállásfoglalásnál is kedvezményt ad, így lehetőséget teremt a belföldi turistáknak arra, hogy "pénztárcabarát módon" tölthessenek el 2 éjszakát Budapesten - írja a budapest.hu portál.

Egy másik lényeges többletszolgáltatása a Restart kártyának, hogy a hat fővárosi strand közül választhatnak az érdeklődők, ahová egy alkalommal ingyenesen beléphetnek. Ezenfelül a történelmi gyógyfürdők közül a Lukács, a Széchenyi és a Rudas fürdőből szintén szabadon választható egy, amelybe ingyenes a belépés egy alkalommal. A csomag ingyenes Hop-On Hop-Off szolgáltatást is tartalmaz.

A Restart Budapest Card tulajdonosok számára a szerződött szállodák 2020. július 1. és december 31. közti időszakban (kivéve karácsony napjai és szilveszter napja) 2 főre, 2 éjszakára, reggeli nélkül, a bruttó ár 3 csillagos szállodai szoba esetén 12 000 Ft/éj, azaz 24 000 Ft, 4 csillagos esetén 20 000 Ft/éj, azaz 40 000 Ft, 5 csillagos esetén 30 000 Ft/éj, azaz 60 000 Ft-ért ajánlanak szállást. Egy másik lényeges többletszolgáltatása a Restart kártyának, hogy a következő strandfürdők - Palatinus, Római Lido, Csillaghegyi, Paskál, Pesterzsébeti és Pünkösdfürdői strand -- közül szabadon választható egy, amelybe ingyenes a belépés egy alkalommal. Ezen felül a történelmi gyógyfürdők közül a Lukács, Széchenyi, Rudas fürdőből szintén szabadon választható egy, amelybe ingyenes a belépés egy alkalommal - írja a főpolgármesteri hivatal.

A főpolgármester a turizmus újraindításáról rendezett csütörtöki beszélgetésen bejelentette: egyeztetést kezdeményez a Magyar Turisztikai Ügynökséggel, hogy a fővárosba érkező turistahajók kikötésére elsődlegesen a pesti oldalon a Bálna előtti partszakaszon, a budai oldalon pedig szükség szerint kijelölendő helyen legyen lehetőség. A rakpartok hasznosítása ugyanis jelenleg egyoldalú: a jelentős gépjárműforgalom és a turistahajók, szállodahajók horgonyzása lehetetlenné teszi, hogy a városlakók a rakpartot közösségi célokra használhassák.