Az elmúlt év végén számos aukción tűntek fel olyan bútorok, berendezési tárgyak, amelyek nem csupán régiségük, de sokszor ritkaságuk miatt is figyelmet érdemelnek. A legértékesebb darabok közé tartoznak a régi mesterremekek, illetve az intarziás bútorok. A 20. századi berendezési tárgyak között az art deco stílusúak válnak egyre népszerűbbé. Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy a karácsonyi szezonban elmaradtak az igazán kiugró árak. Részletek a hétfői Befektetőben.
Az USA támogatása halványul, már az ENSZ Biztonsági Tanácsában is kifejezte nemtetszését.
A februárban műtéten átesett Miniszterelnökséget vezető miniszter a beavatkozás óta most először beszélt az egészségi állapotáról és elmondta véleményét egykori jó barátjáról, Magyar Péterről is.
Az Egyesült Államokban 25 év börtönbüntetést kapott csütörtökön Sam Bankman-Fried, az FTX kriptovaluta-vállalkozás alapítója.
Szlovákia eredetileg 2030-ra tervezte a szénből való kivonulást, de a folyamatot most 2024 közepére gyorsította fel.