Az enyhe vagy közepes lefolyású koronavírusos megbetegedések kezelésére az eddig javasolt szereken túl acetilcisztein tartalmú készítményeket is javasol a háziorvosoknak egy 2021. december 28-án kiküldött miniszteri utasítás.
Ezek a szerek könnyen elérhetők recept nélkül a patikákban: az acetilcisztein hatóanyag a légzőrendszeri betegségek enyhítésére szolgáló, a tévé -és rádióreklámokból is jól ismert, hurutos köhögés elleni készítményekben található meg.
Hogyan hat az acetilcisztein? -Kutatások bizonyítják, hogy az acetilcisztein növeli a szervezet antioxidáns kapacitását, ezáltal óvja a tüdősejteket, akadályozza a vírus szaporodását, és elnyomja a gyulladást elősegítő citokinek működését.
Azok a kórházban ápolt koronavírusos betegek, akik acetilcisztein tartalmú készítményeket kaptak a kezelésük alatt hamarabb hagyhatták el a kórházat, mint azok, akik nem kaptak ilyen hatóanyagú szereket.
Melyek ezek a recept nélkül elérhető készítmények?
A koronavírus tüneteit enyhítő acetilcisztein hatóanyagú készítmények számos termékformában és különböző hatáserősségben vannak forgalomban. Az erre vonatkozó lista az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) honlapjának gyógyszeradatbázisában a hatóanyagra és az „orvosi rendelvény nélkül kiadható gyógyszerek”-re szűrve érhető el.
Legolvasottabb

Így szúrhat ki minket a NAV a sok százezer adózó közül, érdemes tudni róla

A Mol is elengedi az orosz olajat, már belevágnak a leválásba

A nyugdíjakhoz is hozzányúlnának Matolcsyék

Újabb megdöbbentő levél Szerbiában

Kétségbeesettnek tűnő lépés az oroszoktól

Váratlanul rossz hír érkezett Németországból: elképesztő a drágulás és még nincs vége

Újabb hírek érkeztek Putyin egészségi állapotáról
