A levél szerint a MOK elnöksége fontosnak tartja és üdvözli az adatok nyilvánosságra hozatalát, azonban ezek ebben formájukban a kamara állásfoglalása szerint sem alkalmasak az egyes vakcinák hatásosság-különbségeinek megállapítására.

Ismeretlen a feldolgozási metodika, hiba az első és a második oltás adatainak egyben kezelése, különböző az egyes vakcinákkal oltottak egészségi állapota, az oltások időbeli eloszlása, valamint a feldolgozás nem számol az egyes vakcinákkal oltottak eltérő korátlagával, így az adatok nem alkalmasak mélyebb következtetések levonására.

A MOK elnöksége azt kéri, hogy a kormányzat tegye elérhetővé a kutatók számára az oltással kapcsolatos adatbázisok kutathatóságát. Úgy vélik, a vakcinák hatásosságának megítélése érdekében szükség lenne az egyes oltások által kiváltott immunválasz időbeli kialakulásának és erősségének megismerése érdekében egy prospektív, reprezentatív vizsgálatot indítani. Ennek eredménye alapján lehetne hatékonyabban felhasználni a rendelkezésre álló vakcinákat, és szakmailag megalapozottan dönteni az újraoltásról. A kutatás megtervezésében a MOK közreműködést ajánl.