A különleges, eddig nem tapasztalt helyzet miatt számos településen a miniszteri bejelentést követően néztek utána, mostantól milyen előírásokat kell követniük. Ez még nem teljesen világos, mivel a részleteket meghatározó kormányrendeletek nem jelentek meg, csak az, amely deklarálta a veszélyhelyzet életbe lépését.
A speciális időszakra a 2011-ben elfogadott katasztrófavédelmi törvény rendelkezései érvényesek. Ez pedig nem tesz különbséget különféle vészhelyzetek között, hanem ilyen esetben általánosságban a polgármesterekre ruházza az önkormányzati testületek hatásköreit - állapította meg a 24.hu.
Mivel a törvény nem tartalmaz részletesebb magyarázatot, a portál információnk szerint több önkormányzatnál is azt a következtetést vonták le - bármi volt is a törvényt megalkotó fideszes kormánytöbbség kilenc évvel ezelőtti szándéka -, hogy mostantól a polgármestereknek nincs szükségük a képviselő-testület felhatalmazására a döntéshozatalkor.
Emiatttöbb budapesti kerület jegyzője a kormányhivatalhoz fordult állásfoglalásért, amely azonban még nem adott választ kérdéseikre.
Koronavírus
Legolvasottabb

Egy részeg orosz őrmester elpusztíthatja Kelet-Európát?

Gigantikus terhet rótt ki az állam az OTP-re

Romániát választotta a Mercedes

Hatalmas gond van az egészségügyben és ezt a kormány is elismeri

Zűrzavart okozott a fideszes önkormányzat döntése

Villanyoltás lesz a boltokban

Ekhós matek: mennyi marad zsebben a 300 ezer forintos fizetésből szeptembertől?
