Ne maradjon le az év
üzleti konferenciájáról!

Szerezze be
jegyét most.

A magyar kormány 2020 decemberében döntött úgy, hogy megemeli a kimagasló sporteredményekért járó állami jutalmak összegét, így az olimpiai helyezettek is több pénzt kapnak. Az ötkarikás aranyéremért az eddigi 35 millió helyett már 50 millió forint jár, az ezüstérmesek 25 helyett 35,7, a harmadik helyezettek 20 helyett 28,5 millió forinttal gazdagodnak.

Emellett a pontszerzésre is szép összegeket fizet az állam: a negyedik helyezés 21,5 millió, az ötödik 14,3 millió, a hatodik 11,4 millió, a hetedik helyezés 5,7 millió, a nyolcadik helyezés 2,8 millió forintos egyszeri jutalmat jelent.

Liu Shaoang vasárnapi aranyérme 50 millió forintot jelent a számára, de a 23 éves sportoló a 2018-as pjongcsangi 5000 méteres váltó aranyérme után Pekingben vegyes váltóban és 1000 méteren egyéniben is bronzérmet szerzett, így a vasárnapi már a negyedik érme volt téli olimpiákon. Mivel ezen a téli olimpián már 1500 méteren egy 4. helyet is szerzett a döntőben, azért további 21,5 millió illeti meg. Most, a pekingi olimpián szerzett érmekkel és a pontszerzésével 128,5 millió forint állami jutalmat kap.

A gyorskorcsolyázó egész életére tisztes bevételhez jutott: a sportolókat a jelenlegi szabályozás szerint 35 éves koruktól az olimpiai bajnokok életjáradékban részesülnek. A járadék összege az előző évi bruttó átlagkeresetnek megfelelő nettó összeg, azaz havi 403 600 forint. De pluszban még a bronzérmei után is megilleti majd havi juttatás, a jelenlegi szabályozás szerint az ezüstért a teljes összeg hetven, míg a bronzért az ötven százaléka jár (282 520, illetve 201 800 forint).

A hatszoros olimpiai bajnok kajakos, Kozák Danuta közel 3 millió forintos havi fizetésre lett jogosult januártól, amikor betöltötte 35. életévét. Nála több csak Keleti Ágnest illeti meg, a 101 éves egykori tornász öt aranya, három ezüstje, két bronza után 3 269 160 forint járadékot kap havonta. A sorban harmadik Kovács Katalin kajakos a három arany és öt ezüstje után 2 623 400 forintra jogosult havonta.