A november közepén ismertetett előzetes adat kisebb, 0,2 százalékos negyedéves szintű növekedésről szólt.
Éves viszonylatban az euróövezeti országok GDP-je a szeptember végével záródott három hónapban 2,3 százalékkal nőtt, nagyobb mértékben a korábban becsült 2,1 százaléknál.
Az idei második negyedévben az eurózóna GDP-növekedése negyedéves összevetésben 0,8 százalék, éves összevetésben pedig 4,1 százalék volt.
A 27 EU-tagország GDP-je a harmadik negyedévben negyedéves viszonylatban a korábban becsült 0,2 százaléknál jelentősebben, 0,4 százalékkal nőtt a második negyedévi 0,7 százalékos bővülés után. Az éves növekedés 2,5 százalék volt a szerdán ismertetett végleges adat szerint, nagyobb a becsült 2,4 százaléknál.
Negyedéves összevetésben a legnagyobb gazdasági növekedés Írországban volt 2,3 százalékkal, továbbá Cipruson, Máltán és Romániában egyaránt 1,3 százalékkal. A legnagyobb csökkenés Észtországban (-1,8 százalék), Lettországban (-1,7 százalék) és Szlovéniában (-1,4 százalék) volt.
A fogyasztói kiadások az euróövezetben a 3. negyedévben 0,9 százalékkal nőttek a második negyedévhez képest, az EU-ban 0,7 százalék volt a bővülés.
Az eurózónából 1,7 százalékkal, az EU-ból 1,9 százalékkal nőtt az export, míg az euróövezetben 3,4 százalékkal, az EU-ban pedig 3,2 százalékkal emelkedett az import.
Az Eurostat honlapján szereplő adatok szerint Magyarország GDP-je a harmadik negyedévben negyedéves szinten 0,4 százalékkal csökkent, éves összevetésben pedig 4,1 százalékkal nőtt.
Az Eurostat az eurózóna és az EU foglalkoztatásának harmadik negyedévi alakulásáról is közöl adatokat szerdán. A végleges számítások szerint az euróövezetben 0,3 százalékkal, az EU-ban 0,2 százalékkal nőtt a foglalkoztatottak száma a második negyedévhez képest, amikor az euróövezetben és az EU-ban egyaránt 0,3 százalék volt a bővülés.
A foglalkoztatás területén a legnagyobb növekedés Spanyolországban volt 1,4 százalékkal, amelyet Málta és Ciprus követett egyaránt 1 százalékkal a második negyedévvel összevetve. A legnagyobb csökkenést Finnországban (-0,8 százalék), Romániában (-0,6 százalék) és Lengyelországban (-0,4 százalék) jegyezték fel.
A foglalkoztatás területén Magyarországon 1,5 százalékos növekedést jegyeztek fel éves szinten az idei harmadik negyedévben, amikor negyedéves összevetésben nem volt változás.
Legolvasottabb

Nem fogja kitalálni, melyik Magyarország legforgalmasabb vasútállomása

25 százalékos béremelés helyett csak egy jókora pofont kapott a közszféra

Megjelent a határozat: százezrek kapnak támogatást

Megválasztották cseh elnöknek, Petr Pavel máris felhívta Zelenszkijt

Mutatjuk, ki és hol számíthat a NAV revizorok jöttére mostanában
