Business Talks '24

Üzleti konferencia

Ne maradjon le az év
üzleti konferenciájáról!

Szerezze be
jegyét most.

Tavaly decemberben számolt be arról, hogy a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda kiberbűnözés elleni főosztálya rémhírterjesztés miatt indított nyomozást vírusszkeptikusokkal szemben. Hozzátette: az eljárásban megállapították, hogy egyikük nagy nyilvánosság előtt olyan cikket publikált, amelyben a maszkviseléssel és a koronavírus-járvány veszélyességével szemben fogalmazott meg állításokat. A további gyanúsítottak ellen tovább nyomoznak.

Az alezredes az MTI szerint azt mondta, a széles körben terjesztett kijelentések a rendőrség álláspontja szerint alkalmasak voltak arra, hogy a járványügyi védekezést akadályozzák vagy akár meghiúsítsák. Gál Kristóf sem decemberben, sem a szerdai tájékoztatón nem nevezte meg az ügy gyanúsítottját, ugyanakkor az MTI az ügyet jól ismerő forrásból úgy tudja: Gődény Györgyről van szó. A szóvivő december 11-én, az operatív törzs aznapi online sajtótájékoztatóján beszélt arról, hogy négy olyan emberhez köthető helyszínen tartottak házkutatást, akik "a vírusszkeptikus tartalmak hangadói".

Szintén aznap a Facebook-oldalán a magát Doktor Gődénynek nevező férfi felesége azt közölte: "hajnalban megszálltak bennünket, majd házkutatás és lefoglalás után Gyurit elvitték a magukat +nemzetinek+ mondó nyomozóiroda emberei". Az elmúlt napi adatokat ismertetve Gál Kristóf a szerdai tájékoztatón elmondta: a rendőrök 527 emberrel szemben intézkedtek a maszkviselési kötelezettség elmulasztása miatt kedden. Közülük 512-en a közterületen, 6-an tömegközlekedési járművökön, illetve a megállóikban, 9-en pedig egyéb zárt helyen nem viselték a védőeszközt. Az éjfél és reggel 5 óra között érvényben lévő kijárási tilalom megszegése miatt 63-szor intézkedtek, 18, Magyarországon átutazó emberrel szemben pedig azért, mert nem tartották be a rájuk vonatkozó rendelkezéseket. Hatósági házi karanténban jelenleg 24 796 ember van, közülük 1499-en használják az online ellenőrzésre fejlesztett mobil alkalmazást.

Müller Cecília országos tisztifőorvos pedig arról beszélt az operatív törzs sajtótájékoztatóján, hogy az érvényes regisztrációval rendelkezők jelenleg AstraZeneca-, Sinopharm- és Szputnyik vakcinákra tudnak időpontokat foglalni. Hangsúlyozta: azokat a vakcinákat tudják oltásra kínálni, amelyek éppen jelen vannak az országban. Azt kérte: minél többen éljenek a lehetőséggel és foglaljanak időpontot oltásra.