A közlemény szerint a lakóhelyet, a tartózkodási helyet és az ezeket érintő változásokat kizárólagos tulajdonosként, haszonélvezőként, illetve a szállásadó hozzájárulásával lehet online bejelenteni. Ha a bejelentés nem szállásadóként történik, a kérelemhez a lakás használatára vonatkozó jogosultság igazolására alkalmas nyilatkozatot, vagy okiratot, például bérleti szerződést kell csatolni. Csak érvényes, a központi címnyilvántartásban szereplő címet lehet bejelenteni - írja az MTI.
Az eSzemélyi igazolvány - annak érvényességi idején belül, akár többször is - a korábbi okmánnyal csaknem megegyező adattartalommal pótolható. A pótlás évente egyszer, eltulajdonított okmány esetén és 18. életév alatt ingyenes.
Az elvesztett, ellopott igazolvány online pótlását azonban csak az kérheti, akinek az újtípusú igazolványa nem tartalmaz tárolóelemet (chipet), akinek a chip nem tartalmazza az ujjnyomatát, és aki korábban hozzájárult az ujjnyomata tárolásához a személyiadat- és lakcímnyilvántartásban.
A korábbi okmányhoz rendelt funkciók és szolgáltatások - e-aláírás és időbélyegzés szolgáltatás, vészhelyzet esetén értesítendők telefonszáma - a pótlás után nem érhetők el automatikusan. Ezeknek a funkcióknak a visszaállítása csak személyes ügyintézéssel lehetséges. A vészhelyzet esetén értesítendő telefonszámok utólagos bejelentése viszont kártyaolvasó eszközzel elektronikusan is intézhető a www.magyarorszag.hu oldalon - olvasható a közleményben.
Legolvasottabb

Petr Pavel: a liberális szellemiségű tábornok, aki még okozhat felfordulást a V4-országok között

Oroszország meghúzta a váratlant: ENSZ-vizsgálatot követelnek – Irak miatt

Befűtött a kormány a fatüzelésű kályhával fűtő briteknek

Ezért húzza le a rolót az Electrolux, kiderült, mi lesz a 650 dolgozójával

Elszabadult árak, infláció és fogyasztói bizalmatlanság – vége lehet?

Összeomlott a magyar egészségügy, állítja az Orvosi Kamara

Jelentősen megnyíltak a befektetési lehetőségek
