Eszerint a különleges feladatokat ellátó szervezet személyi állománya 1221 fő, melyből 974 fő a hivatásos szolgálati jogviszonyban álló személy.
Ezen felül a TEK az adatigénylésben nem részletezett mértékben foglalkoztat olyan személyeket, akik a rendőrségről szóló törvény értelmében nem nyilvános, például hírszerző vagy elhárító feladatokat látnak el - írta a portál.
A Terrorelhárítási Központot 2010-ben hozták létre. A Belügyminisztérium irányítása alatt álló szervezet elsődleges célja a speciális képzettséget és felszereltséget igénylő feladatok elvégzése, ilyen lehet egy terrortámadás kezelése, vagy más bűncselekmények esetében a veszélyes, felfegyverzett elkövetők elfogásában való részvétel, a rendőrség segítése.
Legolvasottabb
Nekimentek Putyinnak a "kolosszálís hiba" miatt

Üzemanyag: több száz magyar benzinkút kiürülhet

A kormány 180 fokos fordulatot tett: megvalósítja az ellenzék tervét

Kiderült a háború egyik újabb súlyos káros mellékhatása

Öt fontos dolog, amit feltétlenül tudnia kell repülés előtt

Nagy nap lesz az ukránok számára a csütörtök

Rossz hírt kaptak a németek, ebból még nagyobb bajuk is lehet
