A napilap csütörtöki számában megjelent cikk szerint a legtöbb kihasználatlan munkaerő Kelet-Magyarországon van: Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében arányuk 20,3 százalék, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 15,2 százalék, Hajdú-Biharban 14,4 százalék. A legalacsonyabb arányt Győr-Moson-Sopron megyében (3,1 százalék), Pest megyében (3,9) és Vas megyében (4,3) mérték.
A 135 ezer inaktív 44 százaléka gondolja úgy, hogy ha keresne, sem találna munkát. (Meghökkentő ötlettel álltak elő - így kaphatnak munkát a bevándorlók is.)
Kapcsolódó
Az elmúlt években a gazdasági fellendülés és a munkaerőpiac feszessé válása segítette az álláskeresőket. Elsősorban a magasabb végzettségűek tudtak elhelyezkedni, így a jelenlegi munkaerő-tartalék összetétele kedvezőtlenebb, mint korábban.
A KSH tanulmánya szerint ahhoz, hogy javuljon a dolgozni vágyók helyzete létfontosságú lenne képzések indítása. Másik megoldás lehet, ha a keleti országrészből a fejlettebb megyékbe áramlana a kihasználatlan munkaerő, ezt azonban gátolja, hogy az ottani drágább lakhatást nem fedezi az ott kapott magasabb bér. Bár a kormány lakhatási támogatással segíti a munkaerő mobilitását, sokan mégis inkább a külföldi munkát választják - olvasható a Világgazdaságban.
Legolvasottabb

Kétmillió magyar nem oltatná magát, kiderült, hogy kik

Meddig véd a Pfizer-vakcina?

Háború robbanhat ki Magyarország közelében

Aldi vs. Lidl vs. Penny: összecsaptak a boltláncok, ez lett az eredmény

Koronavírus: így kerültek ki az idősek az "erkölcsi törvény" hatálya alól Magyarországon

Koronavírus: újabb, súlyos következményről számoltak be a kutatók

Négy eltitkolt haláleset derült ki a Szputnyik V. vakcina kapcsán

Újabb, különös mellékhatást okoz a járvány
