Az Igazságügyi Minisztérium (IM) közleménye szerint a Trócsányi László vezette delegáció bemutatta Magyarország emberi jogi helyzetét az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa előtti, úgynevezett egyetemes időszakos felülvizsgálat (UPR) során. Az ötévente esedékes eljárás keretében a tárcavezető a legutóbbi, 2011-ben kapott ajánlások teljesítéséről is beszámolt.
A miniszter kiemelte, hogy a 2011-ben elfogadott alaptörvény és a jogrendszer ezzel összefüggő megújítása az emberi jogok érvényesülésére is pozitív hatással volt. A tömeges migráció szabályozása megfelel a nemzetközi és európai jognak, Magyarország pedig Európa külső határait is eredményesen védi.
Prőhle Gergely, az Emberi Erőforrások Minisztériumának nemzetközi ügyekért felelős helyettes államtitkára a sérülékeny csoportok, vagyis a nők, gyermekek, idősek, fogyatékossággal élők, a roma közösség helyzetét javító intézkedésekről adott számot, különös hangsúlyt fektetve a kormány munkahelyteremtési és családtámogatási politikájának ismertetésére.
Budapesti fórum novemberben, felülvizsgálat 2021-ben
A plénumon 86 ENSZ-, köztük 21 EU-tagállam tett fel kérdéseket, illetve fogalmazott meg ajánlásokat. Trócsányi László az ajánlások kapcsán elmondta, hogy azokra a kormány az érintett intézmények bevonásával ad majd választ az ősz során. A tárcaközi Emberi Jogi Munkacsoport és annak Civil Kerekasztala folyamatosan figyelemmel kíséri az ajánlások végrehajtását, a felülvizsgálatra történő felkészülésben részt vettek a civilszervezetek.
Felhívta a figyelmet továbbá arra, hogy 2016 novemberében kilencedik alkalommal rendezik meg a Budapesti Emberi Jogi Fórumot. Magyarország következő UPR-felülvizsgálata 2021-ben várható - közölte az IM.
Legolvasottabb

Adategyeztetés: szüneteltethetik a nyugdíját annak, aki ezt elmulasztja

Termobárikus fegyvert vetettek be Ukrajnában

Így lehet kijátszani az új benzinárszabályt

Új autómárka jelent meg Magyarországon, 20 kereskedés nyílik
Soros György megtalálta Vlagyimir Putyin gyenge pontját?
Hatósági áras üzemanyagok: nem várt probléma az OMV-nél

Úgy halnak le az atomerőművek, hogy egész Európa energiaválságba kerülhet
