Sikerre zárt az idei Art Market. A budapesti kortárs képzőművészeti kiállításra 20 országból közel 100 kiállító érkezett.  Az esemény, amely Magyarország egyetlen, Kelet-Európa legjelentősebb, és Európa legdinamikusabban fejlődő kortárs képzőművészeti vására, 21 ezer fő feletti látogatót vonzott. A vásárra számos jelentős nemzetközi szakember, gyűjtő és műkedvelő között ellátogatott egyebek mellett Adrian Brody Oscar-díjas filmszínész, Véronique Wiesinger, a Giacometti Alapítvány igazgatója, valamint olyan világhírű alkotók, mint Antonio Muntadas média- és Sylvia Plachy fotóművés

.  A vásáron 2013. november 28. és december 1. között Ausztria, Csehország, Grúzia, Horvátország, Izrael, Kazahsztán, Lengyelország, Lettország, Magyarország, Németország, Olaszország, Románia, Svájc, Spanyolország, Szlovákia, Szlovénia, Törökország és Ukrajna kiállítói mutatkoztak be. Az idei évben a leglátványosabban reprezentált ország Olaszország és Németország volt 7-7 illetve Törökország 4 kiállítóval, a kelet-európai régióból Magyarország valamennyi jelentős kortárs galériája mellett három román, két-két horvát és szlovák galéria várta a látogatókat.  "Az Art Market Budapest ma még kiaknázatlan forrásokból nagy figyelemmel választja ki és vonja be kiállítói közé a képzőművészet feltörekvő és tehetséges alkotóit, sikerrel mutat be olyan művészeket és galériákat, amelyeket a közönség más nemzetközi vásárokról még nem ismer. Ezáltal mára olyan eseménnyé vált a művészet világában, ahova szinte kötelező ellátogatnia annak, aki új inspirációkat, a nemzetközi művészeti életet felfrissítő hatásokat keres, illetve aki új irányokba akar nyitni." - fogalmazott Nancy Brinker, az ismert diplomata és műgyűjtő, az USA kormányának korábbi protokollfőnöke, az Egészségügyi Világszervezet jószolgálati nagykövete, az Art Market Budapest védnöke.

A vásárt néhány új bemutatkozó kivételével valamennyi kiállító eladással zárta. A hazai és külföldi magángyűjtők vásárlásai mellett akadt olyan stand is, amelynek teljes anyaga egy pénzintézet gyűjteményébe került. A legértékesebb bemutatott műtárgy a néhány hónapja már a világ egyik vezető galériája, a New York-i Marlborough által is képviselt török sztár, Ahmet Günestekin mintegy kétmillió euró értékű alkotása volt, amelynek bemutatására a művész személyesen is Budapestre érkezett. A művészt és alkotását Budapestre az ankarai Güler Sanat galéria hozta el.

Az Art Market Budapest a külföldi művészetbarátok körében is látványosan növekvő népszerűségnek örvend, csoportosan és egyénileg nagy számú műkedvelő, kurátor és műgyűjtő érkezett az esemény kapcsán Budapestre, köztük - kiragadott példaként - egyebek mellett az ismert bécsi galériás és Kelet-Európa szakértő, Hans Knoll által szervezett gyűjtői csoport vagy a kijevi Arts Support Fund kurátori és gyűjtői delegációja.

Az idei évben indult sCULTURE szoborprogram a bemutatásra került több tucatnyi szobornak, köztük a Millenáris épületei között felállított nagyméretű alkotásokból álló szoborparknak köszönhetően rendkívül népszerű eleme lett a vásárnak.
Az ART+ program a társművészetek bevonásával valódi művészeti fesztivállá szélesítette a vásárt, amelynek keretében performanszok, művészeti akciók mutatkoztak be: a nemzetközileg ismert New York-i performer fellépésétől a helyszíni élő szoborépítésig.

A múzeumpedagógiai programokon iskolai csoportokban mintegy 600 gyermek vett részt, a legfiatalabb generáció szavazatai alapján a programot támogató BBraun díját a kiállítók közül 2013-ban a kifejezetten a szobrászatra specializálódott Bergman Galéria kapta, így ők 2014-ben kedvezményesen vehetnek részt a vásáron.

A 10 éves fennállását a vásár idején ünneplő Artmagazin "Legszebb stand" díját az eddigi egyetlen magyar galériaként korábban a világ vezető vásárán, az Art Baselen is bemutatkozott Vintage kapta, a közönségszavazatok alapján a látogatók kedvence a szintén budapesti Molnár Ani Galéria volt.