Az 1997 áprilisában alapított cég a hazai alapkezelési piac meghatározó szereplője: a befektetési alapokban kezelt vagyon tekintetében az CIB Alapkezelő 2018 nyara óta a negyedik legnagyobb szereplő, 2020. december 31-én több mint 480 milliárd forintnyi vagyont kezelt 42 befektetési alapban és vagyonkezelt ügyfelei portfóliójában. Alapjai közül a CIB Start Tőkevédett Alap a negyedik legnagyobb vagyont kezelő nyilvános hazai befektetési alap volt a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) adatai alapján.

Eurizonra változik a cég neve

Meghatározó esemény volt a cég életében, amikor 2013-ban az Intesa Sanpaolo Csoport – amelynek része a CIB Bank Zrt. is – vagyonkezelésre specializálódott tagja, az Eurizon cégcsoport régióközpontot hozott létre Szlovákiában, és ennek keretében a CIB Befektetési Alapkezelő Zrt. a VÚB Asset Management, správ. spol., a.s. 100 százalékos tulajdonába került. Ennek az integrációs folyamatnak fontos állomása az egységes márka kialakítása, melynek keretében a VÚB Asset Management, správ. spol., a.s. neve 2020 márciusában Eurizon Asset Management Slovakia správ. spol., a.s.-re változott, 2021 áprilisában pedig a CIB Befektetési Alapkezelő Zrt. neve változik Eurizon Asset Management Hungary Zrt.-re.

Az Eurizon az elmúlt 35 évben folyamatos innovációval törekedett a növekedésre, így az európai vagyonkezelési piac egyik globális jelenléttel rendelkező vezetőjévé vált (a Broadridge adatai alapján). 2020 december végén pedig az olasz vagyonkezelési piac kiemelt szereplője lett 349 milliárd eurós kezelt vagyonával. Az Eurizon a világ 8 országában rendelkezik leányvállalattal, és további 16 országban van jelen helyi fiókokon, kereskedelmi irodákon, külső forgalmazói és együttműködési megállapodásokon keresztül. A csoport számára kiemelten fontos a régiónkban való jelenlét, a horvát és a szlovák leányvállalat a második, a magyar a negyedik legnagyobb helyi piaci szereplő. Az Eurizon erőteljesen jelen van Ázsiában is az Eurizon Capital Asia Limiteden és annak a kínai Penghua Fund Management-ben fennálló 49 százalékos részesedésén keresztül. Ezeket az eszközöket is beleszámítva a 2020 december végi összes kezelt vagyona 452 milliárd eurót tett ki.

Fontos a fenntarthatóság

Mindezeken túl az Eurizon elkötelezett a fenntartható és felelős befektetések iránt: elsőként hozott létre etikus befektetési alapot Olaszországban 1996-ban, 2017-ben pedig integrálta az esg-irányelveket a befektetési döntéshozatali folyamataiba. 2021-ben az Eurizon az SFDR-nek (fenntarthatósággal kapcsolatos közzétételekről szóló uniós rendelet) megfelelően meghatározott fenntarthatósági politikát fogadott el, és a befektetési alapjai több mint 41 százalékát megfeleltette az SFDR 8. és 9. cikkének.

Marco Elio Rottigni, az Intesa Sanpaolo Nemzetközi Leánybankok Divíziójának vezetője elmondta: „Magyarország kiemelkedően fontos az Intesa Sanpaolo Csoport globális stratégiájában a közép- és délkelet-európai összekötő szerepe miatt, ami vonzóvá teszi a külföldi befektetések számára. Ennek bizonyítéka a több mint harminc éves stratégiai elkötelezettségünk az ország iránt, a CIB Bank által ügyfeleinknek nyújtott folyamatos támogatás, mint ahogyan a magyar reálgazdaság fenntartható növekedése is. A CIB Bank korszerű hitelajánlataival és befektetési szolgáltatásaival a magyar bankrendszer egyik motorja.

Ezen felül a bankot a magyar piac egyik éllovasaként ismerik el a digitalizáció területén, és a Nemzetközi Leánybanki Divízió digitális innovációs stratégiájában is kiemelkedő szerepet játszik." Marco Elio Rottigni hozzátette: „Meggyőződésem, hogy most az Eurizon Asset Management Hungary-vel való partnerség még jobban felértékelődik, és fókuszba kerül a Csoport szinergiákon alapuló piaci megközelítése, ugyanis a CIB disztribúciós kapacitását és innovatív szolgáltatási modelljét kombinálja a nemzetközileg elismert Eurizon márkával, és mindezt felvértezi az Intesa Sanpaolo erejével és világszínvonalú hírnevével.”