A mai bejelentés szerint 2018. július 1-től továbbra is 2,3 százalék marad a Diákhitel1 kamata, így a 17 éves fennállása óta a legkedvezőbb feltételekkel vehető igénybe a szabad felhasználású hitelforma.
A kötött felhasználású Diákhitel2 kamatlába pedig 2017 októbere óta 0 százalék. A kedvező kamatfeltételek a következetes finanszírozási politikának, valamint a törlesztő ügyfelek fizetési fegyelmének köszönhetők.
Kapcsolódó
A hitelben felvettek száma másfél évtized alatt meghaladta a 390 ezer főt, a kihelyezett hitelösszeg pedig lassan eléri a 334 milliárd forintot - közölte a Diákhitel Központ.
Az MFB-csoporthoz tartozó Diákhitel Központ Zrt. a hitelnyújtáshoz szükséges forrásait változatlanul a pénz- és tőkepiacról vonja be, állami kezességvállalás mellett rövid lejáratú készenléti hitelek és hosszú lejáratú kölcsönök formájában kereskedelmi bankoktól, valamint magyar és nemzetközi speciális finanszírozó intézményektől. A forrásszerzés jelentős eszközei az Európai Beruházási Bankkal kötött finanszírozási szerződések, amely hosszú lejáratú források kedvező feltételekkel történő igénybevételét teszik lehetővé a Diákhitel Központ számára.
A 2018-2019-es tanévben a diákok a szabad felhasználású Diákhitel konstrukció esetében havi 15 és 70 ezer forint közötti összeget vehetnek fel, míg a kizárólag képzési díjra fordítható Diákhitel2 felvehető összegének maximuma az adott képzésre meghirdetett önköltségi díj.
Fotó forrása: Shutterstock
Legolvasottabb

Betarthatatlan szabályt hozott a Mol

Termékek tűnnek el a Lidl polcairól: lépésre kényszerítették a boltláncot a vásárlók

Megásták a forint sírját, zuhan a gödörbe

Úgy fest, bottal üthetik a pénzük nyomát a becsődölt magyar bank ügyfelei

OTP-s ügyfelek vigyázat: ha erről a telefonszámról keresik, ne vegye fel a telefont!
Berezelhetett a kormány a tömeges benzinkút-üzemszünettől

Úgy érzik magukat a magyarok, mint a Gyurcsány-kormány idején

Ahogy kitört az ukrajnai háború, egy szaúdi koronaherceg bevásárolt Oroszországban
