A portálunkon Kiderülnek bróker Marcsika titkai - mutatjuk a részleteket! címmel megjelent cikkünkben valótlanul állítottuk az MNB-ről, hogy "a botrány kitörése után sem siették el, hogy hallassák a hangjukat". Ennek során hamisan, alaptalanul keltettük ezzel a jegybank rossz hírét.
Azt a valós tényt, hogy az MNB a hozzá 2015. április 14-én érkezett piaci jelzések kapcsán már másnap (2015. április 15-én) piacfelügyeleti vizsgálatot indított jogosulatlan pénzügyi szolgáltatás gyanújával, illetve egyeztetett az illetékes nyomozóhatósággal, abban a hamis színben tüntettük fel, hogy a jegybank csak másfél évvel a zugbank bedőlése után tett bármit is az ügyben.
A valóság állításainkkal szemben az, hogy az MNB a Kun-Mediátor Szolgáltató Kft. jogosulatlan tevékenységéről történt információszerzést követően haladéktalanul élt a jogszabály adta lehetőségeivel: piacfelügyeleti vizsgálatot indított, figyelmeztető közleményt adott ki, továbbá azonnal feltüntette az MNB honlapján található Figyelmeztetések menüpontban.
A ténybeli tévedésért elnézést kérünk olvasóinktól és a Magyar Nemzeti Banktól.
Legolvasottabb

Újabb oltásra lehet szükségük a kínai vakcinával oltottaknak

Ez a legrosszabb hét a járvány kitörése óta, két ország húzta a számokat

Mélyen meghajolt a kormány Brüsszel előtt

Érkezik a nagy zuhé, keddre elsőfokú figyelmeztetés van érvényben

Szputnyik, Astra, Pfizer, Sinopharm: mindegyik megfelelő védettséget ad egy szerb kutatás szerint

Alakul a nagy brexitkatasztrófa

Koronavírus: ezt mutatják most a szennyvízadatok

Szegeder: 300 ezren kaphatnak a jövő héten Sinopharm vakcinát, bárki jelentkezhet
