Néhány egyszerű tipp betartásával minimalizálhatjuk a kockázatot és a felesleges idegeskedést - tanácsolja a biztosító.

Értessük meg a gyerekkel, hogy a baleset tényleg megtörténhet!

Nemcsak az interneten, a hírekben és a távoli ismerősökkel fordulhat elő, hanem vele is. Persze ne ültessünk el benne félelmet, hanem vázoljuk a megoldási opciókat arra az esetre, ha beüt a krach. Mindenekelőtt biztosítsuk kamasz gyerekünket feltétlen bizalmunkról: hogy tudjuk, mindent megtesz a rossz helyzetek elkerüléséért, és amennyiben mégis megtörténik a baj, akkor helyesen fog cselekedni. Egy lélekápolós beszélgetés általánosságban is hasznára válhat a gyerek-szülő kapcsolatnak.

Beszéljük át azokat a szabályokat, amelyeket mindenképpen tartson be!

Ehhez egyetértés kell azzal kapcsolatban, melyek volnának az ő belátása szerint is fontos alapvetések. Ha viszont a szabályok tömkelegét zúdítjuk rá, akkor mélán bólogat majd, és vagy amnéziás lesz utóbb, vagy dacos. Szánjunk elég időt az odafigyelésre és a megegyezésre!

Őszintén az alkoholról és a drogról!

Magvas prédikációk helyett beszéljünk inkább a saját tapasztalatainkról (nem feltétlenül kitérve minden részletre). Kérdezzük meg a véleményét, mondjuk el az aggodalmainkat, állapítsuk meg együtt, melyik a legjobban járható út. Tanúsítsunk önmérsékletet akkor is, ha kiderülne, hogy a múltkori bulin igazából került egy kis alkohol is a narancslébe.

Ismerjük meg a társaságot, akikkel nyaral vagy táborozik!

Nem kell mindenkit egyenként felhívni, de sokkal jobb érzés, ha tudjuk, megbízható emberekkel megy. Jó esetben a barátaival, akikkel egy iskolába jár, akiket már láttunk korábban. Ha mégsem, beszéljük át, milyen kapcsolatban van a gyerekünk a résztvevőkkel, honnan ismeri őket, ki lesz a társaság rangidőse, hangadója. Esetleg érdemes felvenni a többi táborozó szüleivel a kapcsolatot, már csak saját magunk megnyugtatása végett is.

Mentessük el vele a legfontosabb telefonszámokat!

A lélekápolás után kötelező áttérni a gyakorlati teendőkre. Legyen meg a telefonjában a mentők száma, ha van ismerősünk a közelben, az övé is, hogy legyen, aki gyorsan tud segíteni vészhelyzetben. Elmenthetjük egy 7/24 órás orvosi tanácsadásra vonatkozó asszisztencia szolgálat elérhetőségét is.

Gondoljuk át, hogy mit tudunk tenni, ha megtörténik a baj!

Szülőként bizony erre az esetre is fel kell készülnünk. Gondoljuk át, hogy kamaszkorú gyermekünk esetleges kórházi ápolása vagy rehabilitációja milyen pénzügyi megterhelést jelenthet családunk számára, és az hogyan befolyásolhatja mindennapi életünket. Hogy ne érjen minket meglepetés, érdemes balesetbiztosítást kötni szeretteinknek, vagy akár saját, meglévő balesetbiztosításunkba bevonni családtagjainkat. Egy jól kiválasztott élet- és balesetbiztosítási konstrukció a pénzügyi szolgáltatáson túl kézzelfogható segítséget is nyújthat baleseti asszisztencia-szolgáltatásokon keresztül.