A cégek, vállalkozások úgy is ösztönözhetik munkavállalóikat az egészséges életvitel kialakítására és megőrzésére, hogy az általuk választott szolgáltatónál egészségügyi szűrővizsgálattal, ellátással támogatják őket. Ez lehet például egy menedzserszűrés, szemészeti vizsgálat vagy laborvizsgálat. A szűréseken túl egészségügyi szolgáltatásokra, szakorvosi ellátás formájában is igénybe vehető a célzott szolgáltatás.

Emellett elérhetők a célzott családi (önsegélyező) szolgáltatások is, amelyek révén a munkavállalók családi kiadásain könnyíthet a munkáltató. Ezek a családi szolgáltatások különböző élethelyzetekben biztosíthatnak segítséget, ilyen lehet például a gyermekek gondozásával járó kiadások enyhítése, beiskolázás támogatása vagy akár a lakáshitel-törlesztés terheinek csökkentése  – hívja fel a figyelmet az OTP Egészségpénztár.

A célzott szolgáltatásokkal való támogatás hiánypótló lehetőségként segíti a hazai munkáltatókat, hogy hozzájáruljanak dolgozóik egészségesebb életviteléhez, illetve, hogy csökkenteni tudják a családi kiadásokat. Mindez a munkavállalók biztonságérzetét és lojalitását is növelheti - állapította meg Kovács Tamás Attila, az OTP Egészségpénztár ügyvezető igazgatója.

Sajnos azonban úgy látjuk, hogy kevesen élnek ezzel a lehetőséggel, pedig a támogatás kedvező adózással nyújtható, és a folyamat egyszerű. A cég szerződést köt az egészségpénztárral, a munkavállalók pénztártagként csatlakoznak, majd a munkáltató befizeti a támogatás összegét, ezt követően pedig a dolgozók igénybe tudják venni a munkáltató által nyújtott támogatásokat - mondta az ügyvezető.

A célzott szolgáltatásoknál különböző megoldások állnak rendelkezésre. A támogatás adható egységesen, de differenciálható is az alapján, hogy a dolgozók milyen csoportja kapja és milyen szolgáltatás formájában.

A célzott szolgáltatás biztosításának folyamata:

  • A munkáltató kijelöli a munkavállalók számára biztosított szolgáltatás és a támogatásra jogosultak körét.
  • A munkáltató meghatározza, mely egészségpénztári szolgáltatónál vehető igénybe a szolgáltatás.
  • A munkáltató meghatározza a célzott szolgáltatás összegét és a befizetés ütemezését, majd megköti a szerződést a pénztárral.
  • A munkavállalók belépnek a pénztárba.
  • A munkáltató megküldi a bevallást/adatszolgáltatást a pénztárnak és ezzel egyidejűleg az átutalást is elindítja.
  • A munkavállaló (pénztártag) felhasználja a kapott támogatást a megjelölt szolgáltatásra.